Innipúkinn 2017 – znamy już line-up!

Za niecały miesiąc w stolicy Islandii znów królować będzie muzyka. Choć pewnie większość z Was kojarzy przynajmniej kilka islandzkich festiwali od Airwavesa poczynając, to pewnie nie każdy zna tę nazwę – Innipúkinn. A w tym roku odbędzie się już – uwaga – 16 edycja tegoż wydarzenia! W ciągu trzech sierpniowych dni zagra kilkudziesięciu islandzkich artystów. Listę 20 już ogłoszono, a to nie koniec…

Innipúkinn to festiwal, który odbywa się w letni, świąteczny weekend. Pierwszy poniedziałek sierpnia to na Islandii ‘tradesmen’s holiday’ a cały weekend – Verslunarmannahelgin (the Tradesmen’s Weekend). To czas, największego zbiorowego wypadu Islandczyków poza stolicę, głównie do Vestmannaeyjar na Þjóðhátíð festival – największe świąteczne wydarzenie. Innipúkinn to alternatywa dla tych, którzy nie mają ochoty wyjeżdżać poza miasto. Stąd też wziął się symbol towarzyszący festiwalowi w poprzednich latach :)

Odbywa się w samym centrum Reykjaviku. Już sama nazwa festiwalu niesie ze sobą jego przesłanie i odnosi się do kogoś, kto raczej woli pozostać w środku, niż na zewnątrz, ot, taki 'wewnętrzny demon’. W tym roku Innipúkinn odbędzie się w dniach 4-6 sierpnia. Klubami, które będą gościły festiwalowe koncerty są Húrra i Gaukur á Stöng. Kogo zobaczymy?

Line-up:
Alvia Islandia
Amabadama
aYia
Between Mountains
Cyber
Daði Freyr
Dimma
Elli Grill
FM Belfast
Fufanu
Jón Jónsson
Kiriyama Family
Kontinuum
Marteinn Sindri
Milkywhale
Smjörvi X Hrnnr
Sóley
Sturla Atlas
Twin Twin Situation
Vök

A to nie koniec, bo jak podają organizatorzy, udział kolejnych artystów zostanie ogłoszony niebawem. Ceny biletów: 3-dniowy – 7.990 ISK, pojedynczy – 3.990 ISK.

W swojej długiej historii Innipúkinn gościło w różnych kultowych klubach, a na scenie festiwalowej gościły takie zespoły jak: Of Monsters and Men, Ólafur Arnalds, Emmsjé Gauti, Mugison, Lay Low, Hjálmar, Sóley, Amiina, Hjaltalín, FM Belfast, Dikta, Helgi Björnsson, Trabant, Mínus, Ólöf Arnalds, Seabear, Retro Stefson, Sin Fang, Valdimar, Samaris, Mammút, JFDR, Gangly, Agent Fresco i mnóstwo innych, nie tylko z Islandii (Cat Power, Blonde Redhead)… Wybieramy się, a Wy?

https://www.facebook.com/Innipukinnfestival/

Written By
More from Bartek Wilk
Nakręć klip dla Árstíðir!
Konkurs Radia Kraków, w którym mogliście zdobyć krążek Árstíðir już rozwiązany. Ze...
Read More
0 replies on “Innipúkinn 2017 – znamy już line-up!”