10 lat wytwórni Record Records!

Dokładnie 10 lat temu powstała jedna z ważniejszych islandzkich wytwórni muzycznych. Record Records właśnie świętuje swój jubileusz wydając specjalną, rocznicową płytę. Znalazła się na niej cała plejada artystów nagrywających dla wytwórni. Niezwykła jest też historia powstania Record Records. Jest wspaniałym przykładem tego, że warto podejmować ryzyko i realizować swoje marzenia.

Haraldur Leví Gunnarsson przez kilka lat pracował w sklepie muzycznym. Muzyka była całym jego życiem. Gdy w 2007 roku zdecydował się postawić wszystko na jedną kartę i powołać do życia Record Records nie sądził, że za kilka lat to właśnie będzie jego pełnoetatowe zajęcie. Że dzięki własnej wytwórni będzie mógł przedstawiać światu dźwięki i artystów tak bliskich swojemu sercu.

Oczywiście, przez całą dekadę Record Records było świadkiem wzlotów i upadków, zwrotów i zmian nieustannie zachodzących na muzycznej scenie Islandii. Wytwórnia widziała wiele zespołów, które pojawiały się i znikały, podobnie jak wiele islandzkich sklepów muzycznych. Gunnarssom i jego załoga byli świadkami narodzin nowych muzycznych trendów, mieli też niewątpliwy zaszczyt patrzeć na rozwój wielu artystów, którzy od pierwszego dnia związali się z wytwórnią. Oczywiście sami zawsze byli przekonani co do słuszności swoich wyborów, zawsze wierzyli w artystów, których albumy wydawali. Kiedy jednak nie tylko Islandia, ale cały muzyczny świat docenia ich pracę, to trudno wyobrazić sobie lepszą nagrodę.

Agent Fresco, AmabAdamA, Bloodgroup, Botnleðja, Ensími, FM Belfast, Foreign Monkeys, Júníus Meyvant, Kiriyama Family, Lay Low, Lára Rúnarsdóttir, Lockerbie, Mammút, Máni Orrason, Moses Hightower, Mono Town, Of Monsters and Men, Ojba Rasta, Orphic Oxtra, Pollapönk, Retro Stefson, Snorri Helgason, Sykur, Tilbury, Vök – to im, a także Wam wszystkim, którzy kupujecie albumy wydawane przez Record Records należą się największe podziękowania.

Record Records 10th Anniversary – 2007-2017 to album z katalogowym numerem 051, co jak łatwo się domyślić oznacza, że w swojej 10-letniej historii wytwórnia wydała 50 płyt (w tym epki i składanki). Gratulujemy i życzymy kolejnych dobrych lat i fantastycznych albumów!

Album można kupić tutaj – http://recordrecords.com/product/record-records-10th-anniversary/

Record Records 10th Anniversary
2007-2017

1. Of Monsters and Men – Little Talks
2. Júníus Meyvant – Mr. Minister Great
3. Mammút – The Moon Will Never Turn On Me
4. Moses Hightower – Mjóddin
5. Vök – BTO
6. Retro Stefson – Qween
7. AmabAdamA – Hossa Hossa
8. Ojba Rasta – Jolly Good
9. Kiriyama Family – Sneaky Boots
10. Sykur – Reykjavík
11. Lay Low – Our Conversations
12. Tilbury – Tenderloin
13. Agent Fresco – See Hell
14. Ensími – Aldanna ró
15. Botnleðja – Slóði

www.recordrecords.is
www.facebook.com/recordrecords
www.twitter.com/recordrecords

 

Written By
More from Bartek Wilk
Interview with Vincent Coudert (Vinc2)
Vincent comes from France. He lives there and compose his music which...
Read More
0 replies on “10 lat wytwórni Record Records!”