Low Roar – solowa trasa koncertowa

Koncertem we Wrocławiu rozpoczyna się dziś solowa trasa koncertowa Low Roar. Większość z zaplanowanych 11 koncertów artysta zagra w Polsce, ale odwiedzi też Wiedeń, Pragę i Bratysławę. My polecamy szczególnie koncert w rzeszowskim Teatrze Maska, podczas którego Ryanowi towarzyszyć będzie Daniel Spaleniak. Jesteśmy patronem medialnym tego wydarzenia!

Low Roar to Ryana Karazija, z pochodzenia Amerykanin, który wybrał Islandię, jako kraj zamieszkania i dalszej twórczości. Kilka lat temu Reykjavik zamienił na Warszawę, w której jak sam przyznaje – zakochał się. Ma na swoim koncie trzy świetnie przyjęte albumy, nad którymi pracował z legendarnym Andrew Schepsem, zdobywcą Grammy za płytę „21” Adele oraz współtwórcą sukcesu Beyonce, Manu Chao, Lady Gagi, Red Hot Chili Peppers, U2, The Gossip i wielu innych.

Ryan prezentuje podobny poziom wrażliwości charakterystyczny dla artystów takich jak Thom Yorke, Bright Eyes czy Sigur Rós.

19 listopada Low Roar wystąpi w Teatrze Maska w Rzeszowie. Jego koncert poprzedzi Daniel Spaleniak, który jest jednym z najbardziej charakterystycznych, rodzimych songwriterów.

Daniel Spaleniak lubi grać na gitarze, po prostu. I skoro sam zawarł swoją biografię w tym zdaniu, czy należy dodawać coś więcej? Może tylko to, że jego debiut „Dreamers”, to już dziś jedno z najciekawszych wydawnictw ostatnich lat. dostrzeżonych przez najważniejszych krytyków muzycznych. Jego eteryczne, bluesowo-folkowe, ocierające się o oniryzm utwory wzbudziły zainteresowanie na amerykańskim rynku. W związku z tym jego piosenkę „Back Home” można usłyszeć w telewizyjnym serialu kryminalnym „Elementary”, a „Why” w popularnej produkcji „The Path”. Zagrał na takich festiwalach jak Opener, Halfway czy Soundrive, a w sierpniu 2016 nagrał sesję dla legendarnej stacji radiowej KEXP z Seattle.

W styczniu 2019 ukaże się nowy album Daniela, w którym gościnnie występują tacy artyści, jak choćby Tomasz Mreńca – zapowiedzią tej płyty jest utwór Burning Sea, do którego klip możecie zobaczyć poniżej.

Bilety na rzeszowski koncert w cenie 39 zł można kupić w siedzibie Estrady Rzeszowskiej oraz na www.ekobilet.pl; w dniu koncertu bilety w cenie 49 zł.

LOW ROAR SOLO TOUR

13.11 Wrocław – NIETOTA
16.11 Łódź – FORMAT
18.11 Kraków – ALCHEMIA
19.11 Rzeszów – TEATR MASKA
21.11 Praga (CZ) – Czech Museum of Music
22.11 Bielsko-Biała – AQUARIUM
23.11 Bratysława (SK) – Nova Cvernovka
24.11 Wiedeń (AT) – Bluebird Festival
25.11 Oświęcim – CAFE BERGSON
26.11 Sopot – MEWA TOWARZYSKA
27.11 Poznań -TEATR CORTIQUE

 

Written By
More from Bartek Wilk
Benny Crespo’s Gang zapowiadają nową płytę – Minor Mistakes
Po 10 latach od swojego fonograficznego debiutu i dwóch singlach, które na...
Read More
0 replies on “Low Roar – solowa trasa koncertowa”