Ninoosh – Pull Me Out

Pull Me Out to tytuł nowego utworu Ninoosh, wydanego 30 marca przez wytwórnię Synth Babes. Towarzyszy mu wideoklip, którego reżyserem jest Will Ek-Uvelius. Data wydania utworu nie jest przypadkowa, tego dnia przypada bowiem Światowy Dzień Choroby Dwubiegunowej.

Ninoosh to Anya Trybala, mająca polskie korzenie artystka urodzona w Australii (dokąd wyemigrowali jej rodzice), a obecnie mieszkająca w Malmö. Ninoosh kieruje założoną przez siebie wytwórnią Synth Babes, skupiającą się na eksperymentalnej muzyce elektronicznej, tworzonej przez kobiety. Synth Babes to także rodzaj feministycznego kolektywu, międzynarodowej sieci, której celem jest integracja przemysłu muzycznego. Niedawno pisaliśmy o pierwszym oficjalnym wydawnictwie wytwórni, jakim był singiel Tunglið, nagrany przez pochodzącą z Islandii rauður. W planach są już kolejne wydawnictwa – m.in. debiutancki album Ninoosh, a także Synth Babes Fest który odbędzie się za miesiąc w Malmö.

Singiel Pull Me Out został wydany dokładnie w Światowy Dzień Choroby Dwubiegunowej, który przypada 30 marca, dniu urodzin Vincenta van Gogha, którego pośmiertnie zdiagnozowano jako najprawdopodobniej cierpiącego na tą chorobę. W utworze Pull Me Out artystka opowiada o własnych doświadczeniach z choroby. Jak mówi, większą część ubiegłego roku spędziła w stanie hipomanii, która jest objawem zaburzenia afektywnego dwubiegunowego. To był dla niej trudny czas, zwłaszcza, że znalazła się w nowym kraju. Pomogła dopiero trafnie postawiona diagnoza, leczenie, ale też tworzenie muzyki, rzeźbienie dźwięków. Muzyka to dla niej katharsis, dodawała sił by walczyć z wzlotami i upadkami powodowanymi przez chorobę.

Foto: Tanya Borodina

https://www.facebook.com/ninooshmusic

Written By
More from Bartek Wilk
Rökkurró – “Killing Time”
Trzy lata wypełnione podróżami między Tokyo, Londynem i Reykjavikiem zajęło muzykom Rökkurró...
Read More
0 replies on “Ninoosh – Pull Me Out”