Molk – Tu

Zawsze z radością piszemy o muzyce polskich artystów, którzy wśród swoich inspiracji wskazują chłodne klimaty Skandynawii czy Islandii. Tak właśnie jest w przypadku Molk. Zapamiętajcie tę nazwę i posłuchajcie ich propozycji (zwłaszcza Ja i Tu)!

Foto: Noemi Markwas

Dziś swoją oficjalną premierę ma epka grupy Molk. Nowy materiał od finalistów opolskich „Debiutów” to taneczny soul przesiąknięty chłodem skandynawskiego popu i słowiańską melancholią. Ten poznańsko-gorzowski skład na głos, elektronikę, perkusję, gitarę, bas i skrzypce, tworzy muzykę która kojarzyć się może z nagraniami takich grup, jak Jungle, Vök, Warpaint czy Manaam. Na epce „Tu” znalazły się utwory: „Ja”, „Tyle” i „Tu”. Producentem materiału jest Bartosz Szczęsny znany m.in. z grupy Rebeka.

W 2019 roku zespół został wybrany do finałowej 10 opolskich „Debiutów”. Bartek Chaciński – jeden z jurorów konkursu, ocenił utwór „Tyle” jako propozycję „zdecydowanie wartą uwagi. Przede wszystkim ze względu na wyobraźnię, myślenie o kompozycji jako całości [oraz] oryginalny, ciekawy głos”. W 2018 r. zespół wystąpił na festiwalu Spring Break i znalazł się na liście Brand New of 2018 portalu „Brand New Anthem” obok m.in. tęskno, Ala | Zastary i Linii Nocnej.

Written By
More from Bartek Wilk
Interview with Vincent Coudert (Vinc2)
Vincent comes from France. He lives there and compose his music which...
Read More
0 replies on “Molk – Tu”