Iceland Aiwaves 2011 – kolejne gwiazdy!

Tegoroczny festiwal Iceland Airwaves Festival nabiera rumieńców, choć przecież pozostało jeszcze pół roku. Wszystko za sprawą kolejnych artystów, którzy potwierdzili swój udział w tym niezwykłym wydarzeniu. Do m.in Beach House, Johna Granta, The Vaccines, Agent Fresco dołączają:

tUnE-yArDs (na zdjęciu powyżej) – ma na imię Merrill Garbus, ma niewyparzone usta, dynamit w głosie i geniusz, jakiego mogą pozazdrościć wszyscy  pseudo-artyści. W zeszłym roku na OFF Festivalu zagrała imho najlepszy koncert festwialu. Pierwszy album „Bird Brains” nagrała w garażu. Odwołała koncert na Iceland Airwaves rok temu. Powraca z drugim rewelacyjnym dziełem „w h o k i l l”. Sama Merrill tak o sobie pisze: „Brzmię jak twoja stara, gdy się naprawdę wścieknie, ale zamiast zlać ci dupę, zaczyna wygrywać jakieś popieprzone rytmy na garnkach, talerzach i twojej dupie”. Absolutny MUST-SEE.
POSŁUCHAJ

Young Galaxy – znakomite trio z Kanady, które swoją mieszanką indie, rock i dream popu od kilku lat czarują fanów na całym świecie. Ich styl porównywany jest do Slowdive, Luna czy Spiritualized. Do Reykjaviku przyjadą ze swoją najnowszą płytą Shapeshifting, która właśnie ujrzała światło dziennie i prezentuje nieco inne oblicze formacji.
POSŁUCHAJ

Deathcrush – noise-rockowa kapela z Oslo, która zdobywa coraz większy rozgłos na świecie. Jako pierwszy norweski zespół zagrali na South by Southwest, następnie na SXSW. Wielka nadzieja mocnego grania, ich koncerty według fanów to niezapomniane przeżycie.
POSŁUCHAJ

Karkwa – ta indie-rockowa grupa gra od 13 lat, na koncie ma cztery albumy, wiele prestiżowych wyróżnień i nagród. Och ostatni album z 2010 roku Les Chemins de verre zdobył kanadyjskie Polaris Music Prize.
POSŁUCHAJ

Sóley – nie mogło zabraknąć uroczej Islandki, która zdobyła serca słuchaczy swoim przepięknym i mrocznym mini albumem Theater Island (przeczytaj naszą recenzję). Na festiwalu z pewnością zaprezentuje nowy materiał.
POSŁUCHAJ

Samaris – nie trzeba było długo czekać. Tegoroczni zwycięzcy Músíktilraunir – festiwalu dla młodych talentów, którzy od początku byli wielkimi faworytami. Szykuje się kolejna wielka gwiazda z Islandii. Koniecznie trzeba ich zobaczyć na żywo.
POSŁUCHAJ

Páll Óskar – chyba nie ma osoby w Islandii, która by go nie znała. Człowiek-legenda, artysta, muzyk i DJ. Król kiczu i parad gejowskich. Podobno gdyby zorganizować koncert jego i Bjork w ten sam dzień, Islandka mogłaby się zasmucić. Jego koncerty to zawsze znakomita rozrywka. Z pewnością w tym roku nie będzie inaczej.
POSŁUCHAJ

Iceland Airwaves Festival 2011 już zapowiada się znakomicie, a przecież do uzupełnienia line-up’u brakuje przynajmniej 150 artystów.

Na koniec polecam obejrzeć najnowszy klip fenomenalnej tUnE-yArDs do „Bizness”:

More from dawid po prostu
FM Belfast „New year” – przedsmak albumu
Mamy dla was mały przedsmak tego, co usłyszycie na nowym albumie „Don’t...
Read More
Leave a comment