Pocztówki dźwiękowe z Europy

Jeśli chodzi o występy artystów z Islandii, to przyznać trzeba, że mamy niebywale urodzajny rok. Trasa koncertowa goni trasę i trasą pogania. Możemy to poczuć tej jesieni na rodzimym podwórku – muzycy Príns Póló grają dzisiaj pierwszy z pięciu koncertów, niebawem odwiedzi nas Svavar Knútur. W październiku do wyboru do koloru – GusGus na czterech (!) występach (bilety na katowicki koncert są już w sprzedaży w punktach TicketPro), Halla Norðfjörð zwiedzi Polskę wzdłuż i wszerz, a w weekend, kiedy odbywać się będzie Airwaves Festival, my będziemy mogli wybrać się na koncert Múm w Warszawie. Ale warto też rzucić okiem, a raczej uchem, co słychać u sąsiadów – tych bliższych i tych trochę dalszych też.

Mam nadzieję, że nie zakręci Wam się w głowie od Sindriego.

Sin Fang Concert Privé from Air d'Islande on Vimeo.


Na stronie szwedzkiej internetowej rozgłośni Gimmie Indie można już odsłuchać nagrania z koncertów Sóley i Sin Fang.
Występy zostały zarejestrowane w Sztokholmie i były transmitowane na antenie Gimmie Indie 2. września.
Tego dnia miała premierę pierwsza długogrająca płyta Sóley pod tytułem We sink, w związku z czym tym bardziej warto posłuchać, jak nowe utwory młodej Islandzkiej wokalistki prezentują się na żywo.

Na koniec powrót do Paryża i kilka słów od Ólafura Arnaldsa – o muzyce klasycznej, powiązaniu wizji z fonią, interpretacji jego utworów, marzeniach oraz znaczeniu Iceland Airwaves dla islandzkiej sceny muzycznej.

Ólafur Arnalds Concert Paris from Air d'Islande on Vimeo.

Written By
More from úlfurinn

Wiosenny kurs islandzkiego w Krakowie

Islandzki? To nie takie trudne, jak Ci się wydaje! Wiosenny kurs języka...
Read More

Dodaj komentarz