Pocztówki dźwiękowe z Europy

Jeśli chodzi o występy artystów z Islandii, to przyznać trzeba, że mamy niebywale urodzajny rok. Trasa koncertowa goni trasę i trasą pogania. Możemy to poczuć tej jesieni na rodzimym podwórku – muzycy Príns Póló grają dzisiaj pierwszy z pięciu koncertów, niebawem odwiedzi nas Svavar Knútur. W październiku do wyboru do koloru – GusGus na czterech (!) występach (bilety na katowicki koncert są już w sprzedaży w punktach TicketPro), Halla Norðfjörð zwiedzi Polskę wzdłuż i wszerz, a w weekend, kiedy odbywać się będzie Airwaves Festival, my będziemy mogli wybrać się na koncert Múm w Warszawie. Ale warto też rzucić okiem, a raczej uchem, co słychać u sąsiadów – tych bliższych i tych trochę dalszych też.

Mam nadzieję, że nie zakręci Wam się w głowie od Sindriego.

Sin Fang Concert Privé from Air d'Islande on Vimeo.


Na stronie szwedzkiej internetowej rozgłośni Gimmie Indie można już odsłuchać nagrania z koncertów Sóley i Sin Fang.
Występy zostały zarejestrowane w Sztokholmie i były transmitowane na antenie Gimmie Indie 2. września.
Tego dnia miała premierę pierwsza długogrająca płyta Sóley pod tytułem We sink, w związku z czym tym bardziej warto posłuchać, jak nowe utwory młodej Islandzkiej wokalistki prezentują się na żywo.

Na koniec powrót do Paryża i kilka słów od Ólafura Arnaldsa – o muzyce klasycznej, powiązaniu wizji z fonią, interpretacji jego utworów, marzeniach oraz znaczeniu Iceland Airwaves dla islandzkiej sceny muzycznej.

Ólafur Arnalds Concert Paris from Air d'Islande on Vimeo.

Written By
More from úlfurinn

Nothing Is Written In Stars – drugi singiel Bloodgroup

Do polskich rozgłośni radiowych trafił drugi singiel promujący najnowszy album Bloodgroup, wydany...
Read More

Dodaj komentarz