Tanecznym krokiem z Retro Stefson – hey, karamba!


Iceland Airwaves zmierza nieubłaganie ku końcowi. Przy tej okazji chciałam podzielić się z Wami refleksjami na temat Retro Stefson, które zaczęły się kłębić w mojej głowie po obejrzeniu filmu Backyard w Kinie Pod Baranami. Przyjemnie jest zobaczyć, jak ta grupka przyjaciół rozwinęła skrzydła przez zaledwie 2 lata, gdzie dane im było zobaczyć sporo nowych miejsc, zagrać dla wielu ludzi, aktywnie promować drugą płytę i przede wszystkim zyskać rzeszę nowych słuchaczy. Przygotujcie się na duży zastrzyk ich dźwięków.

Na początek smaczek z festiwalu, który właśnie trwa:

W Backyard widzimy ich rok po wypuszczeniu pierwszego wydawnictwa – Montaña. 2009 rok – wtedy jeszcze mało kto o nich słyszał poza granicami rodzimej Wyspy, a oni sami mogli pochwalić się ledwo co zdobytą pełnoletnością. Rok po nagraniu występu na potrzeby dokumentu muzycznego, można było się przekonać, że muzyka nie zna granic:

Osobiście najbardziej mnie intryguje w muzyce Retro Stefson to, w jaki sposób ona z zabawy powstaje i jak echo zabawą wraca. Bo czy te dzieciaki nie są uradowane ze wspólnego muzykowania…? W tym roku zespół przebył setki kilometrów, grając w Europie to tu, to tam. Zabawa echem wróciła wszędzie, a chłopcy zyskali podczas Dnia Islandii w Estonii w sierpniu tego roku nawet dojrzałe już serca:

Jednego dnia potrafili zagrać rano na świeżym powietrzu dla raczej starszego pokolenia, wciągnąć je do wspólnego szaleństwa, a wieczorem…? Spójrzcie sami:

Już chyba nie tylko Bloodgroup wyciągnie absolutnie każdego sztywniaka na parkiet… bez względu na wiek.

Przed Iceland Airwaves spędzili kilka dni w studiu Sundlaugin, by nagrać trochę nowego materiału. Po muzycznym święcie będą kontynuować pracę we własnym studiu nagraniowym.

Jeśli przyjadą do Polski, grzechem byłoby nie skorzystać z takiej możliwości świetnej imprezy. Kimba!

Retro Stefson na gogoyoko

Written By
More from úlfurinn

Wesprzyj Ólöf Arnalds

Ólöf Arnalds rozpoczęła kampanię na platformie Pledge Music. Zamierza zebrać fundusze na...
Read More

Dodaj komentarz