MUNDI ubierze MYRRĘ !

Mundi, czy też Mundi Vondi, a właściwie Guðmundur Hallgrímsson to złote dziecko islandzkiego świata mody i sztuki! Mundi, rocznik ’87 w wieku 17 lat zaczął naukę w Reykjavik Technical College, gdzie głównie uczęszczał na zajęcia z ceramiki wraz z czterema starszymi od siebie kobietami. Mając lat 18 złożył podanie do Islandzkiej Akademii Sztuk Pięknych, na którą został przyjęty mimo braku wystarczającego wykształcenia, a także wymaganego wieku.

Mundi jest młody, odważny,  twórczy i kontrowersyjny. Ten 25 letni chłopak odnajduje się w każdej dziedzinie sztuki od performance’u, przez rysunek, instalacje video, czy malarstwo, jednak dla większości Islandzczyków znany jest jako największy i najciekawszy na wyspie projektant mody.  W roku 2007, mający wówczas 20 lat Mundi, został wybrany przez islandzki rząd jako jeden z trzech projektantów  reprezentujących kraj podczas duńskiego Copenhagen Fashion Week. Każda następna kolekcja Mundiego przynosi ze sobą nowy ładunek zupełnie świeżej, awangardowej modowej twórczości młodego islandzkiego geniusza. Jego projekty zawierają abstrakcyjne grafiki oraz połączenia kolorów, których nikt wcześniej nie odważył się zestawić. Uwielbia kombinacje kolorów, które często do siebie nie pasują, jednak dzięki ciekawym ich zestawieniom tworzą strój niepowtarzalnym.

Mundi jest artystą, którego nie da się w żaden sposób zaszufladkować, jest niezwykle oryginalny i oddany w pełni sztuce, którą tworzy. Mimo swojego młodego wieku jego biografia zawiera liczne kolaboracje i imponujący ładunek działań artystycznych pokazanych m.in podczas Biennale w Wenecji, czy też prestiżowego Frieze Art Fair w Londynie wraz z swoją artystyczną grupą MOMS. Przede wszystkim jednak Mundi spełnia się jako fantastyczny projektant mody. Jego kolekcje były pokazywane w Reykjaviku, Kopenhadze, Londynie, a także Paryżu, a każda z nich jest wyczekiwana i przyjmowana z niezwykłym entuzjazmem. Sam projektant doczekał się publikacji m.in. w niemieckim oraz japońskim wydaniu Vogue, Vice Style, Dazed Digital, Time-Out Chicago, czy też francuskim Cosmopolitan. W 2010 roku Mundi zaprojektował oficjalny t-shirt festiwalowy największego na wyspie muzycznego święta, Iceland Airwaves. Niedawno Islandczyk zrealizował krótkometrażowy film, którego tajemniczy bohaterowie są ubrani w kostiumy jego pomysłu, a także zaprojektował stroje do nowej sztuki „Axlar Björn” wystawianej na deskach Teatru Miejskiego w Reykjaviku.


MUNDI VONDI from steffi thors on Vimeo.

Mundi jest również ulubieńcem islandzkich artystów, którzy bardzo często używają zaprojektowanych przez niego strojów na scenie, czy swoich teledyskach lub też podczas sesji zdjęciowych. Również i Myrra Rós podczas swojej trasy koncertowej po Polsce będzie promować islandzkiego projektanta występując w jego strojach. To fantastyczna kolaboracja – niezwykła islandzka artystka Myrra Rós oraz znakomity Projektant Mundi Vondi! Z niecierpliwością czekamy na tę trasę!


Więcej na temat MUNDI VONDI :

Oficjalna strona projektanta
Facebook Fanpage


More from dawid po prostu

Wystawa „Varúð” – Lilja & Inga Birgisdóttir.

Od 31 października w galerii Listamenn w Reykjavíku można podziwiać niezwykłą wystawę...
Read More

Dodaj komentarz