Kira Kira – Feathermagnetik już 1 czerwca!

Kira Kira to pseudonim, pod którym kryje się islandzka artystka Kristín Björk Kristjánsdóttir, która 1 czerwca wyda swoją trzecią płytę – Feathermagnetik. Założycielka Kitchen Motors, wydawnictwa a zarazem kolektywu bazującego na eksperymentach w muzyce elektronicznej i sztuce, nieprzerwanie łamie granice pomiędzy formą i gatunkami poprzez swój repertuar, w którym odnaleźć można kompozycje na potrzeby teatru, filmu, instalacji artystycznych czy teatru tańca.

Podczas tworzenia Feathermagnetik artystka odkrywała na nowo niektóre sprawy i otwierała się na ogromne nowe tereny. Album odzwierciedla impuls do ponownego skompletowania zagubionych części i poddania ich procesowi transformacji w nowym i dotąd niezbadanym miejscu.

Feathermagnetik był nagrywany w Berlinie, Reykjavíku, a także w studiu Ulappa na fińskiej wyspie Suomenlinna, głównej kwaterze najbliższego współpracownika Kristín Björk – czarodzieja perkusji Samuliego Kosminena, współproducenta tego albumu. Kosminen udzielał się także przy miksach, nagrywał perkusję oraz instrumenty strunowe takie jak psalterium oraz koto. Prócz niego swój wkład w album mają również fiński skrzypek Pekka Kuusisto, Borgar Magnason z wytwórni Bedroom Community, Ben Frost, Valgeir Sigurðsson oraz trębacz Eiríkur Orri Ólafsson. Hilmar Jensson grał na gitarze, zaś Finowie Heikki Nikula oraz Jarmo Saari zajęli się kontrabasem, klarnetem i tereminovoxem. W zamykającym album utworze użyczyła głosu niemiecka fotograf Antje Taiga Jandgrig, a Pétur Hallgrímsson zagrał na gitarze hawajskiej.

Feathermagnetik:
1. Bonelli Underground
2. Fjaðurmagnea
3. Leave A Light On
4. Soothe
5. Let It Go
6. Cutthroat Roundabout
7. Hamar
8. Welcome High Frequency Spirits United
9. Svanasöngur

Oficjalna strona

Written By
More from úlfurinn

Poznajcie 1860

Przygoda zespołu o nazwie 1860 zaczęła się niewinnie. Óttar G. Birgisson i...
Read More

Dodaj komentarz