Low Roar i Sin Fang – W połowie drogi…


W połowie drogi… to przygotowany przez Operę i Filharmonię Podlaską – Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku projekt, mający na celu ukazanie różnorodnego oblicza muzyki folkowej, alternatywnej i songwriterskiej. To dwa różne, ale połączone jedną ideą festiwale – Songwriting OpEra Festival i OpEra Folk Festival – które pozwolą spotkać się miłośnikom muzyki niezależnej w połowie drogi między tradycją europejską, amerykańską i wschodnioeuropejską. Pierwszy z festiwali odbędzie się w terminie 9-10 czerwca 2012, drugi trzy tygodnie później 29 czerwca – 1 lipca 2012.

Do udziału w tym projekcie zostali zaproszeni lokalni twórcy, muzycy z krajów ościennych oraz zagraniczne gwiazdy. Każdego festiwalowego dnia będą oni prezentować swoją twórczość widowni zgromadzonej w amfiteatrze znajdującym się w nowym budynku Opery i Filharmonii. Organizatorzy chcą, by na jednej scenie swoje piosenki zaprezentowali zarówno niezależni artyści polscy, białoruscy i litewscy jaki i gwiazdy z Europy i Stanów Zjednoczonych.


Miejsc niewiele (około 600), ale za to blisko artystów. Bez irytujących barierek, kolącej w oczy strefy VIP, ogrodzeń, niepotrzebnych zakazów i nakazów oraz niemiłych ochroniarzy. Po koncercie będzie można nie tylko zakupić płyty, wziąć autograf, ale także porozmawiać, wymienić się opiniami czy też zwyczajnie napić się piwa. Jak na razie informacji nie ma jeszcze zbyt wiele. Organizatorzy w kwietniu obiecali kompletny już line-up, ogłoszenie cen biletów oraz uruchomienie strony internetowej projektu. Do tego dla amatorów robienia zdjęć na koncertach radosna wieść – nie będą sprawdzane telefony ani obiektywy, o ile występujący artyści nie będą mieli nic przeciwko. Wszyscy liczą na to, że ze swoim sprzętem nie przesadzicie i dacie innym obcować z muzyką w spokoju.

Nam W połowie drogi… wpadł szczególnie w oko z powodu artystów – tych z zachodu. A właściwie północnego zachodu. Low Roar na swoim oficjalnym profilu już potwierdził swoją obecność na białostockim festiwalu.

I hope everyone from Poland is excited… Here is where we will be playing in June!

Cieszycie się? To jeszcze jedna dobra wiadomość – nie tylko Low Roar jest artystą z Islandii zaproszonym na ten festiwal. Wczoraj Iceland Music Export potwierdził europejskie trasy FM Belfast, Sóley oraz japoński koncert projektu Kira Kira. Do tego nowa data w kalendarzu koncertów solowego projektu SindriegoSin Fang!

01.07.2012Białystok (PL) — Op!Era Festival

W połowie drogi… zagrają m.in. John Darnielle, Martin Hall, David Eugene Edwards, Ryan Karazija, Lech Janerka, Alina Orlova, Woven Hand, Great Lake Swimmers i Sébastian Schuller.

Już niedługo ruszy oficjalna strona imprezy halfwayfestival.com, na której znajdziecie wszystkie potrzebne informacje.
Tymczasem zapraszamy na profil Facebook.

Written By
More from úlfurinn

Złoty debiut Kaleo

Debiutancka płyta młodych wilków z Kaleo, wydana w listopadzie 2013 roku i...
Read More

1 Comment

Dodaj komentarz