Islandzkie shorty w Poznaniu

Już niebawem Wielkopolska będzie gościć aż jedenaście islandzkich shortów. W ramach World Shorts obejrzycie m.in. The Last Farm. Polecamy i zapraszamy!!

Niedziela / 22/04 / 18:00

WORLD SHORTS: ISLANDIA

(Charlie & Monroe Kino Malta / ul. Rybaki 6a /Wstęp: 10/12 PLN)

W niedzielę 22 kwietnia o godzinie 18:00 w Kinie Malta Charlie & Monroe odbędzie się pokaz z cyklu World Shorts, przybliżającego polskiej publiczności krótkometrażowe produkcje z różnych zakątków świata. Tym razem będzie można obejrzeć krótkie filmy z dalekiej Islandii. Fani kina i muzyki z tej samotnej wyspy zagubionej gdzieś na Atlantyku z pewnością znajdą tu klimat znany im z piosenek Björk i Sigur Rós czy filmów Dagura Kári. Bezkresny morski horyzont, skaliste pustkowia, lodowce i gejzery… Pokaz odbywa się przy współpracy z Białostockim Ośrodkiem Kultury.

W PROGRAMIE:

1. THE STRAY CAT

Reż. Grímur Örn Thórdarson / 2010 / 15′

Młody mężczyzna nie może przypomnieć sobie, co stało się poprzedniej nocy. W ciągu kolejnych kilku dni odzyskuje powoli pamięć. Spotkanie pięknej dziewczyny komplikuje jego życie jeszcze bardziej, niż mógłby się spodziewać…

2. THE PLACE

Reż. Jakob Halldorsson / 2009 / 22′

Axel jest inteligentnym, choć nieco zatraconym w miłości i imprezowaniu młodzieńcem, którego życie zmienia się, gdy jego sąsiad zostaje pobity przez bliską mu osobę. Niesłusznie oskarżony Axel trafia do tytułowego „miejsca”, ośrodka poprawczego…

3. DOG

Reż. Herman Karlsson / 2007 / 1′

Film odpowiada na pytanie – jak być najlepszym przyjacielem psa?

4. HJALTALIN

Reż. Herman Karlsson / 2009 / 5′

Intrygujący teledysk islandzkiej grupy folkowej Hjaltalin wykonany techniką tradycyjnej animacji.

5. TWO BIRDS

Reż. Runar Runarsson / 2008 / 15′

Wielokrotnie nagradzany na światowych festiwalach (m.in. Sapporo, Karlove Vary, Sao Paolo) film islandzkiego mistrza krótkiej formy Runara Runarssona. Klimatyczna opowieść o grupie nastolatków wchodzących w dorosłość i borykających się ze związanymi z tym problemami.

6. THE LAST FARM

Reż. Runar Runarsson / 2004 / 15′

Historia farmera (w tej roli gwiazda islandzkiego aktorstwa Jón Sigurbjörnsson) z islandzkiego rolniczego regionu Vestfirðir. Na kilka dni przed opuszczeniem domu mężczyźnie umiera ukochana żona. Bohater próbuje ukryć ten fakt przed swoją jedyną córką, która chce zabrać go do siebie… Jeden z najważniejszych i najczęściej nagradzanych skandynawskich filmów krótkometrażowych.

8. STORY OF NOTHING

Reż. Una Lorenzen / 2007 / 3′

Kiedy Coś chce znaleźć Nic filozoficzne poszukiwanie staje się dramatyczne i niebezpieczne. Komediowa i sarkastyczna animowana historia o współczesnym społeczeństwie.

9. PLEASE DON’T HATE ME

Reż. Una Lorenzen / 2008 / 3′

Animowany klip do muzyki islandziej grupy Lay Low.

10. FARMER JOHN’S WORLD

Reż. Una Lorenzen / 2004 / 5′

Animowana i zmysłowa adaptacja pięknych sag Jóna Bjarnasona opowiadających o XVII-wiecznej Islandii.

11. EPIC FAIL

Reż. Ragnar Agnarsson / 2009 / 13′

Komedia oparta na prawdziwych wydarzeniach, które rozegrały się w Reykjaviku. Zwariowana historia mężczyzny, który przypadkowo znalazł się w niewiarygodnych sytuacjach… Przyparty do muru zmuszony jest do zaufania ludziom, których w normalnych okolicznościach nie chciałby poznać… Tylko oni mogą jednak pomóc mu rozwiązać problemy. Dzięki temu odkrywa że nie należy… oceniać książki po okładce.

ŁĄCZNY CZAS: 97′

www.kinomalta.pl

Polub to wydarzenie na Facebooku

Written By
More from Bartek Wilk
Premiera: Veronique Vaka – Gætni (wideo)
Mamy dziś ogromny zaszczyt przedstawić eksluzywną i fantastyczną premierę! To klip do...
Read More
Leave a comment