Islandzkie shorty w Poznaniu

Już niebawem Wielkopolska będzie gościć aż jedenaście islandzkich shortów. W ramach World Shorts obejrzycie m.in. The Last Farm. Polecamy i zapraszamy!!

Niedziela / 22/04 / 18:00

WORLD SHORTS: ISLANDIA

(Charlie & Monroe Kino Malta / ul. Rybaki 6a /Wstęp: 10/12 PLN)

W niedzielę 22 kwietnia o godzinie 18:00 w Kinie Malta Charlie & Monroe odbędzie się pokaz z cyklu World Shorts, przybliżającego polskiej publiczności krótkometrażowe produkcje z różnych zakątków świata. Tym razem będzie można obejrzeć krótkie filmy z dalekiej Islandii. Fani kina i muzyki z tej samotnej wyspy zagubionej gdzieś na Atlantyku z pewnością znajdą tu klimat znany im z piosenek Björk i Sigur Rós czy filmów Dagura Kári. Bezkresny morski horyzont, skaliste pustkowia, lodowce i gejzery… Pokaz odbywa się przy współpracy z Białostockim Ośrodkiem Kultury.

W PROGRAMIE:

1. THE STRAY CAT

Reż. Grímur Örn Thórdarson / 2010 / 15′

Młody mężczyzna nie może przypomnieć sobie, co stało się poprzedniej nocy. W ciągu kolejnych kilku dni odzyskuje powoli pamięć. Spotkanie pięknej dziewczyny komplikuje jego życie jeszcze bardziej, niż mógłby się spodziewać…

2. THE PLACE

Reż. Jakob Halldorsson / 2009 / 22′

Axel jest inteligentnym, choć nieco zatraconym w miłości i imprezowaniu młodzieńcem, którego życie zmienia się, gdy jego sąsiad zostaje pobity przez bliską mu osobę. Niesłusznie oskarżony Axel trafia do tytułowego „miejsca”, ośrodka poprawczego…

3. DOG

Reż. Herman Karlsson / 2007 / 1′

Film odpowiada na pytanie – jak być najlepszym przyjacielem psa?

4. HJALTALIN

Reż. Herman Karlsson / 2009 / 5′

Intrygujący teledysk islandzkiej grupy folkowej Hjaltalin wykonany techniką tradycyjnej animacji.

5. TWO BIRDS

Reż. Runar Runarsson / 2008 / 15′

Wielokrotnie nagradzany na światowych festiwalach (m.in. Sapporo, Karlove Vary, Sao Paolo) film islandzkiego mistrza krótkiej formy Runara Runarssona. Klimatyczna opowieść o grupie nastolatków wchodzących w dorosłość i borykających się ze związanymi z tym problemami.

6. THE LAST FARM

Reż. Runar Runarsson / 2004 / 15′

Historia farmera (w tej roli gwiazda islandzkiego aktorstwa Jón Sigurbjörnsson) z islandzkiego rolniczego regionu Vestfirðir. Na kilka dni przed opuszczeniem domu mężczyźnie umiera ukochana żona. Bohater próbuje ukryć ten fakt przed swoją jedyną córką, która chce zabrać go do siebie… Jeden z najważniejszych i najczęściej nagradzanych skandynawskich filmów krótkometrażowych.

8. STORY OF NOTHING

Reż. Una Lorenzen / 2007 / 3′

Kiedy Coś chce znaleźć Nic filozoficzne poszukiwanie staje się dramatyczne i niebezpieczne. Komediowa i sarkastyczna animowana historia o współczesnym społeczeństwie.

9. PLEASE DON’T HATE ME

Reż. Una Lorenzen / 2008 / 3′

Animowany klip do muzyki islandziej grupy Lay Low.

10. FARMER JOHN’S WORLD

Reż. Una Lorenzen / 2004 / 5′

Animowana i zmysłowa adaptacja pięknych sag Jóna Bjarnasona opowiadających o XVII-wiecznej Islandii.

11. EPIC FAIL

Reż. Ragnar Agnarsson / 2009 / 13′

Komedia oparta na prawdziwych wydarzeniach, które rozegrały się w Reykjaviku. Zwariowana historia mężczyzny, który przypadkowo znalazł się w niewiarygodnych sytuacjach… Przyparty do muru zmuszony jest do zaufania ludziom, których w normalnych okolicznościach nie chciałby poznać… Tylko oni mogą jednak pomóc mu rozwiązać problemy. Dzięki temu odkrywa że nie należy… oceniać książki po okładce.

ŁĄCZNY CZAS: 97′

www.kinomalta.pl

Polub to wydarzenie na Facebooku

Written By
More from Bartek Wilk
Piano Day 2018 in Cracow!
In the last days of March Cracow will celebrate Piano Day for...
Read More
Leave a comment