Björk po polsku w Składzie Butelek!

O tym projekcie usłyszałem już jakiś czas temu. Pomysł fantastyczny – koncert piosenek Björk w polskim tłumaczeniu i w nowych aranżacjach, grany wyłącznie na instrumentach akustycznych. Jak pewnie większość z Was mam przeogromny szacunek dla Björk, która dla mnie osobiście jest jedną z najbardziej kreatywnych i rozpoznawalnych postaci w artystycznym świecie. Kobieta, która w pełni zasługuje na miano artystki.

Kilka słów od organizatorów:
To, co w Björk jest najbardziej fascynujące, to ciągłe przekraczanie artystycznych granic. To ciągłe wytyczanie nowych muzycznych (i nie tylko) ścieżek, które dla innych są inspiracją i wzorem. To podporządkowanie swojej pasji twórczej ideom – i stawianie ich na pierwszym miejscu.

Björk po polsku będziecie mieli okazję posłuchać w warszawskim Składzie Butelek!
18.10 (CZWARTEK), godzina 20.00. Skład Butelek, ul. 11 listopada 22
WSTĘP 15 ZŁ

Udział biorą:
Agata Warda – wokal,
Tomasz Krezymon – piano
Paweł Stankiewicz – gitary
Szymon Linette – perkusja

Koncert „Björk po polsku” – „Bjerki, czyli ballady i romanse oraz lullaby” wynika z fascynacji twórczością artystki. Wszystko, czego Björk „dotyka”, naznaczone jest jej indywidualnością – niezależnie od tego, czy w danym momencie jest wokalistką, kompozytorką, aranżerką, aktorką czy producentką. Jej utwory nigdy nie są dziełami zamkniętymi. Ciągle ewoluują, żyją własnym życiem, inspirują. Wielokrotnie prezentowane są przez nią w nowych wersjach, w zmienionych,
zupełnie innych niż wcześniej znane składach instrumentalnych.

Czym dla autorów koncertu jest więc twórczość Björk? Dla Dusi Klamki tłumaczenia są swego rodzaju interpretacjami oryginalnych tekstów, zapisanymi w języku polskim. Dla Agaty Wardy utwory islandzkiej artystki są pretekstem do poszukiwania nowych, ciekawych środków wyrazu, wykraczających poza tradycyjnie rozumiany śpiew. Dla muzyków zaś kompozycje takie jak „Hyper ballad”, „Isobel” czy „Human behavior” stały się punktem wyjścia w poszukiwaniu coraz to innych, akustycznych brzmień.

Info na stronie Składu Butelek.

Written By
More from Bartek Wilk
Tónlist#9, środa 18 stycznia 2017
Tónlist#9, środa 18 stycznia 2017, godz. 22. Radio Centrum 89.0 FM Rzeszów....
Read More
Leave a comment