Valtari Mystery Film Experiment – ciąg dalszy…

Przedstawiamy Wam kolejne dwa klipy projektu Valtari Mystery Film Experiment – kolejno numer 14. i 15.

Pierwszy z nich to dzieło szwedzkiego filmowca – Christiana Larsona. Ceniony za swoje prace, współpracował m.in. z Kylie Minogue, Tinie Tempah oraz Nero.

„Zawsze inspirował mnie taniec, więc chciałem opowiedzieć krótką historię, w której dialogiem zamiast słów będzie ruch. Niesamowita choreografia Sidi Larbi Cherkaoui pozwoliła na wyjątkową komunikację pomiędzy parą tancerzy – Jamesem O’Hara oraz Nicolą Leahey. Unikalne połączenie cielesności kontrastujące z szorstkim, industrialnym klimatem opuszczonej fabryki pozwoliło na niezwykle intymny portet tanecznej pary” – opowiada reżyser.

Imho powyższy klip jest najlepszym ze wszystkich do tej pory opublikowanych – genialny klimat, choreografia, światło, praca kamery. Mistrzostwo świata.

Pod numerem 15-stym kryje się projekt trzydziestoletniego Islandczyka Björna Flóki, który jest współzałożycielem oficjalnej strony Sigur Rós. Niedawno ukończył studia filmowe w Nowym Jorku, na stałe mieszka w Seattle.

„Sigur Rós mają zdolność do ukazywania piękna w smutku. Kiedy słucham utworu Varuð, czuję nachodzące na siebie smutek i piękno, ciemność i jasność. Przygniatające uczucie bycia zakopanym w mroku, będąc jednak w stanie uciec do w stronę światła, jeśli wystarczająco się postarasz. To jest to uczucie, które chciałem uchwycić w moim wideo” – wyznaje reżyser.

<