Sónar Festival zawita do Reykjavíku!!!

Wygląda na to, że w przyszłym roku pozycja Iceland Airwaves jako najlepszego islandzkiego festiwalu może zostać zagrożona. Na horyzoncie bowiem pojawi się Sónar Reykjavík Festival – międzynarodowe święto advanced (cokolwiek to znaczy) music. Nie wgłębiając się w definicje – w lutym odbędzie się fantastyczne wydarzenie, warte każdych pieniędzy.

Sónar Festival powstał w 1994 roku w Barcelonie. Jego formuła szybko zdobyła wielkich zwolenników i w ostatnim dziesięcioleciu przekształcił się w międzynarodowe święto muzyki, które cyklicznie odbywa się również w São Paulo oraz Tokyo. Ponadto festiwal zawędrował gościnnie m.in. do: Nowego Jorku, Los Angeles, Londynu, Frankfurtu, Buenos Aires czy Toronto.

Filozofia festiwalu zakłada promowanie unikalnych miejsc oraz zdolnych lokalnych artystów.

W przyszłym roku zawita do stolicy Islandii.

Festiwal odbędzie się 15 i 16 lutego w Harpie, która po raz kolejny dowodzi swoją fascynację współczesną muzyką. Karnet w cenie 14.900 ISK (ok.360zł) do nabycia na Miði.

Wystąpią m.in.:
James Blake, Squarepusher, Modeselektor, Simian Mobile Disco, Diamond Version, Gus Gus, Mugison, Retro Stefson, Ásgeir Trausti, Ghostdigital, Samaris, Bloodgroup.

W najbliższym czasie poznamy kolejnych artystów.


Oficjalna strona festiwalu

 

More from dawid po prostu

Złap islandzkich artystów!

To, że islandzka muzyka podbiła świat, nie ulega najmniejszej wątpliwości. Artyści z...
Read More

Dodaj komentarz