Skálmöld w Polsce we wrześniu

skalmold

Kolejne koncerty pojawiają się w naszym islandzkim kalendarium. Tym razem przyszła pora na viking folk metalowy Skálmöld. Ostatni raz zespół gościł w Polsce w październiku 2011 przy okazji Heidenfest w Warszawie i Krakowie, promując swoją debiutancką płytę Baldur.

Z dalekiej północy nadciągnie drużyna sześciu Islandczyków i tym razem zagra we Wrocławiu 11 września, a dzień później w Krakowie. Podczas 40-dniowej trasy towarzyszyć im będą również fiński folk metalowy Finntroll i farerski progresywno folk metalowy Týr.

środa 11 września 2013 r.
Alibi we Wrocławiu
ul. Grunwaldzka 67a

czwartek 12 września 2013 r.
Kwadrat w Krakowie
ul. Skarżyńskiego 1

Zespół został założony w sierpniu 2009 i od tamtej pory pracuje na miano najlepszej metalowej kapeli Islandii. Debiutancka płyta zatytułowana Baldur została wydana końce 2010 roku i jest albumem koncepcyjnym, opowiadającym w ambitny lirycznie sposób dramatyczne dzieje islandzkiego wikinga zwanego Baldur. Płyta bardzo szybko odniosła spory sukces, zarówno wśród fanów metalu jak i bardziej mainstreamowej muzyki.

Po ponad rocznej trasie koncertowej i akcji promocyjnej debiutanckiego krążka, ekipa Skálmöld powróciła do studia, by nagrać swój drugi album, który nazwała Börn Loka (Dzieci Lokiego). Ukazał się on w październiku 2012 roku.

Wikingowie ze Skálmöld nie osiadają na laurach. Już 29 listopada wystąpią na jednej scenie z Narodową Orkiestrą Symfoniczną, by wykonać utwory z obu swoich albumów. To dopiero będzie koncert!

Written By
More from úlfurinn

Nowe październikowe wideoklipy

Początek października zapisał się obfitością premier nowych obrazów Islandczyków. Minęły zaledwie 4...
Read More

Dodaj komentarz