Amerykański sukces Of Monsters And Men

Of Monsters And Men

Debiutancki album zespołu Of Monsters And Men osiągnął w Stanach status platynowej płyty. Jest to wyczyn tym większy, że do tej pory jedynie Björk udało się osiągnąć taki sukces na amerykańskim rynku muzycznym. Niewątpliwie Stany Zjednoczone to największe pole do popisu dla artystów. Sprzedaż ponad miliona kopii to nie lada wyzwanie. W Islandii płyta zespołu wkrótce pokryje się trzykrotną platyną. Została również bardzo doceniona przez kanadyjskich, nowozelandzkich, australijskich oraz irlandzkich słuchaczy. W Niemczech i Wielkiej Brytanii My Head Is an Animal uzyskała status złotej płyty.

Muzyka Of Monsters And Men jest również już wykorzystywana w filmach. Druga część trylogii Igrzyska Śmierci (The Hunger Games) posiada ścieżkę dźwiękową stworzoną przez kilku wysoce oklaskiwanych muzyków, w tym ten islandzki zespół indie. Utwór Silhouettes powstał mimo aktywnej letniej trasy koncertowej.

Jeden z członków zespołu – Ragnar Þórhallsson – potwierdza, że zespół ma nadzieję na ukończenie pracy nad kompozycjami na nowy album, który powinien zostać nagrany w lecie tego roku i wydany jeszcze przed świętami.

Written By
More from úlfurinn
Sklep is just such a wonderful word – the interview with Bloodgroup
The Prince of dark Iceland (of Prins Póló band) mentioned once that...
Read More
0 replies on “Amerykański sukces Of Monsters And Men”