Dwa dni z Islandią w Rzeszowie

low plakatPoczątkiem marca w polską trasę koncertową wyrusza Low Roar. Odwiedzi 8 miast. Wśród nich będzie również Rzeszów, miasto które odkrywa piękno muzyki z Islandii. Choć prawdziwych fanów islandzkich dźwięków na Podkarpaciu nie brakuje (!), to pierwsi islandzcy artyści zagrali tutaj dopiero pod koniec 2013 r. Chodzi oczywiście o Myrrę Rós (solo) i VAR (duet z Júlíusem Óttarem Björgvinssonem). LOFT, w którym wówczas wystąpili, a właściwie publiczność tam zgromadzona została kompletnie oczarowana. Koncert był też transmitowany na antenie Polskiego Radia Rzeszów, organizatora koncertu.

Tak właśnie rozpoczęła się islandzka przygoda Rzeszowa, która wciąż nabiera rumieńców. Kolejnym gościem z Islandii będzie Low Roar. Organizatorzy koncertu – Polskie Radio Rzeszów i Estrada Rzeszowska zaprosili artystę do magicznego miejsca – Teatru Maska. Bilety są już dostępne za symboliczne 10 zł. Przypomnę, koncert rozpocznie się w piątek, 7 marca o godz. 19. Jeśli nie będziecie mogli tam być osobiście, usiądźcie przed radioodbiornikami i posłuchajcie transmisji w Polskim Radiu Rzeszów (również w Internecie).

lopiki2014A sobota w Rzeszowie znów będzie islandzka, za sprawą warsztatów MINIIceland.com. Pewnie wiecie, że dzięki nim możecie kupić islandzkie lopiki. Ale nie tylko kupić! Możecie się też nauczyć jak własnoręcznie zrobić islandzki sweter. Organizatorem wyjątkowych warsztatów dziewiarskich „Jak wydziergać islandzki sweter „Lopapeysa”?” są Rzeszowski Inkubator Kultury oraz miniiceland.com. Warsztaty poprowadzi Ewa Dwornik z Mini Iceland. Początek o godz. 12. w Rzeszowskim Inkubatorze Kultury. Każdy z uczestników otrzyma zestaw startowy składający się z drutów i motka wełny Álafosslopi. Na spotkaniu Ewa nauczy od podstaw zasad i technik niezbędnych do wydziergania słynnych na całym świecie, islandzkich swetrów Lopapeysa. Warsztaty potrwają około 3 godzin.

Wieczorem, o godz. 18 odbędzie się otwarte spotkanie podróżnicze z miniiceland.com, podczas którego będziecie mogli posłuchać opowieści o miesięcznej wyprawie dookoła Islandii. Wstęp wolny !

Przybywajcie! Zapraszamy!

Written By
More from Bartek Wilk
Gdańsk DocFilm Festival – relacja
Na początku maja w Gdańsku, miało miejsce niezwykłe wydarzenie – filmowe i...
Read More
0 replies on “Dwa dni z Islandią w Rzeszowie”