Jaśniejsze Dni z FM Belfast

We wtorek w Islandii ukazała się trzecia płyta studyjna najbardziej porywającego do tańca i zabawy podczas występów na żywo elektronicznego projektu z Islandii – FM Belfast. Album nosi tytuł Brighter Days. Ta soniczna zapowiedź najcieplejszej pory roku i białych nocy miała premierę dokładnie dwa dni przed pierwszym dniem lata, które w islandzkim kalendarzu oznaczone jest na czerwono…!

Trzy utwory z najnowszego krążka były znane już wcześniej – DeLorean doczekał się nawet teledysku, We are faster than you miał premierę w ubiegłym roku, a około miesiąc temu mogliśmy posmakować Everything. Muzycy FM Belfast podsumowali zawartość Brighter days następującymi słowami: Mamy nadzieję, że rozjaśni on wasze dni i doda koloru czemukolwiek, czym się zajmujecie.

Z każdym albumem zespół dostarcza coraz więcej nie mniej przebojowych melodii i dzieje się tak już od wydania debiutanckiej płyty FM Belfast How to make friends w 2008 roku i Don’t want to sleep z 2011. A pomyśleć, że projekt ten zaczął się tak niewinnie jako prezent świąteczny przygotowany przez Lóę i Árniego dla ich przyjaciół na święta Bożego Narodzenia…

FM Belfast - Brighter days

Poza granicami Islandii najnowszy album ukaże się jutro za pośrednictwem World Champion Records. Można zamówić swoją kopię CD lub pakiet płyta winylowa + wersja cyfrowa tutaj.

Zatem zostawiamy Was samych z tym powiewem letniej energii mistrzów zabawy – FM Belfast! Posłuchajcie całej płyty przedpremierowo na stronie Clash Magazine!

FM BelfastBrighter days
1. Brighter Days
2. Everything
3. Ears
4. DeLorean
5. Holiday
6. Non Believer
7. We Are Faster Than You
8. Gold
9. Ariel
10. The End

Written By
More from úlfurinn
Jedyne, co robiliśmy, to granie i jazda na desce – rozmowa z Magnúsem Ágústssonem z Búdrýgindi
Búdrýgindi tworzy czterech panów – Axel Haraldsson, Benedikt Smári Skúlason, Viktor Orri...
Read More
0 replies on “Jaśniejsze Dni z FM Belfast”