Muzyczne pocztówki z Islandii – Vök

Vök photo by Eygló Gísla

Trio Vök wystąpiło w ostatni piątek na festiwalu Rauðasandur w Fjordach Zachodnich, więc czemu by nie powspominać ich występu podczas ostatniej edycji Iceland Airwaves? Przed tym młodym zespołem z Hafnarfjörður rozpościera się wielka przyszłość. Ich muzykę usłyszeć można już było na żywo m.in. w Londynie oraz na duńskich festiwalach SPOT i Frigg. Szybko podbijają serca coraz szerszej publiczności.

Muzyka Vök jest bardzo klimatyczną i eteryczną elektroniką. W lecie 2013 roku skład poszerzył się o gitarzystę i basistę Ólafura Alexandra, który odpowiada za lekko lewitujące przesterowane gitary, które pozwalają czasami odbić muzykom w rejony ocierające się miejscami nawet o post-rock. Do tego wydatny saksofon Andriego Mára Enokssona, który zaskakująco dobrze komponuje się z wiodącymi prym syntetycznymi bitami. Uwagę przykuwa również lekko chropawy wokal Margrét Rán, której barwa przywołuje chwilami skojarzenia z Björk.

Vök funkcjonuje zaledwie od lutego 2013 roku, bowiem powstał specjalnie na występ podczas przeglądu Musiktilraunir 2013, który… wygrał. Do tej pory zespół ma na swoim koncie jedną EPkę zatytułowaną Tension, a planowany koniec prac nad debiutancką płytą przewidywany jest na wiosnę.

Soundcloud

Written By
More from úlfurinn

Inne życie Brussel

Brussel. Pierwsze skojarzenie prowadzi nas do Belgii. Nikt jednak nie wpadłby na...
Read More