Folie à Deux – Emily Hall

Międzynarodowy, ale mający swoją siedzibę w Reykjaviku kolektyw muzyczny/wytwórnia Bedroom Community powitał nową artystkę. To brytyjska kompozytorka Emily Hall. Jej najnowsze dzieło, to electric opera zatytułowana Folie à Deux.

folie a deux posterFolie à Deux porusza temat miłości, samotności, relacji międzyludzkich. Szaleństwo i miłość zderzają się w tej podróży, prowadząc do 'obłędu udzielonego’, znanego jako 'folie à deux’, w którym dwie osoby podzielają to samo urojenie, traktują bezkrytycznie paranoiczne myśli chorego i wspierają się wzajemnie. Pomysł podsunęła Emily przyjaciółka – psychiatra, która uznała, że ten temat może być dla artystki interesujący.

Przy powstaniu koncept-albumu Emily współpracowała ze Sjónem, wielokrotnie nagradzanym islandzkim poetą, pisarzem i długoletnim współpracownikiem Björk.  To on jest autorem tekstów na płycie. Swój udział w powstaniu Folie à Deux mieli też: Allan Clayton (tenor), Sofia Jernberg (sopran), Ruth Wall (harfa) i reżyser Freddie Wake-Walker (Dyrektor Artystyczny Mahogany Opera Group).

W swojej twórczości Emily Hall sięga po odległe gatunki, biorąc tyle samo z muzyki klasycznej jak z folku. Jej pieśni to rodzaj współczesnych, ludowych opowieści. Powstają z myślą o dwojgu śpiewających, a towarzyszy im akustyczna harfa i specjalnie stworzona harfa elektromagnetyczna. Pierwszy singiel z tego wydawnictwa nosi tytuł „Mantra”, a autorem okładki albumu jest Chris Bigg.

emily hall album art by chris biggFolie à Deux – Emily Hall

1. ode to the pylon
2. loneliness
3. instrumental
4. wonderful things
5. mantra
6. scream
7. embrace
8. ode to nature
9. prelude

 

https://www.facebook.com/EmilyHall.composer

http://www.emilyhall.co.uk/

https://emilyhall.bandcamp.com/

Written By
More from Bartek Wilk
Halla Nordfjörd zagra w Poznaniu
Dobra wiadomość dla wszystkich spragnionych głosu i widoku uroczej Halli Nordfjörd. Islandka...
Read More
0 replies on “Folie à Deux – Emily Hall”