BSÍ – Manama (wideo)

Pochodzący z Reykjaviku duet BSÍ przedstawił właśnie klip do utworu Manama. Wideo jest dziełem Adriany Berroterán i powstało w Meksyku. Choć sam kawałek nie jest najnowszy (nagrany został dwa lata temu) brzmi bardzo świeżo i pokazuje niepowtarzalny charakter muzyki BSÍ. Manama jest zapowiedzią pierwszej pełnej płyty, nad którą zespół właśnie pracuje. A jesienią wystąpią na tegorocznym Iceland Airwaves!

Ten niezwykły duet tworzą Sigurlaug Thorarensen (perkusja i wokal) i Julius Rothlaender (bas i syntezatory). Oboje na muzycznej scenie udzielają się także w innych projektach – Silla znana jest ze swojej solowej twórczości, jako Sillus (przy okazji, niebawem więcej na temat tego projektu), z kolei Julius grał w grupach Stormy Daniels i Laura Secord.

Każdy, kto odwiedził Reykjavik, słysząc nazwę BSÍ ma przed oczami niewielki dworzec, na którym swoje kursy kończą autobusy przywożące turystów z lotniska w Keflaviku. Jednak to nie 'Bifreiðastöð Íslands’ było inspiracją do powstania nazwy zespołu. BSÍ to skrót od Brussels Sprouts International, a samą nazwę zainspirował napis na swetrze starszego brata Silli. BSÍ jest żartem, grą słów. Oboje z Juliusem chcieli, żeby nazwa była krótka i ostra. Takie są też ich utwory.

Jesienią 2018 roku BSÍ zarejestrowali trzy utwory. Jednym z nich był Manama, nagrany w studiu R6013. Teraz grupa postanowiła odświeżyć ten kawałek i dać mu drugie życie publikując wideo. To opowieść o różnych warstwach czasowych i przeplatanych, sennych rzeczywistościach, które wtapiają się w łagodny charakter piosenki. Główna bohaterka teledysku (Folasade Adeoso) błąka się po ulicach i opuszczonych budynkach Mexicó City, jakby były tłem jej własnych marzeń. Obraż wyreżyserowała przyjaciółka zespołu, pochodząca z Wenezueli, a mieszkająca obecnie w Berlinie Adriana Berroterán wspólnie z Aną González (współreżyseria i produkcja). Zdjęcia powstały na początku 2020 w Mexico City.

Manama sygnalizuje powrót BSÍ do aktywnego grania. Duet pracuje obecnie nad swoją pierwszą długą płytą. Jesienią mają też zagrać na Iceland Airwaves.

Foto: Berglind Erna Tryggvadottir

Bandcamp: https://brusselssproutsintl.bandcamp.com/releases
Spotify: https://open.spotify.com/artist/2robvyjvnaLSW6KZjIz0DV
Instagram: https://www.instagram.com/bsi.band/
Facebook: https://www.facebook.com/brusselssproutsintl

Written By
More from Bartek Wilk
Myrra Rós na 12 koncertach w Polsce! Dziś początek trasy
Własne utwory zaczęła komponować mając lat 20, a piosenki pisze zarówno w...
Read More
0 replies on “BSÍ – Manama (wideo)”