Flugufen – album grupy Ambátt ukaże się 1 listopada

ambat-bandAmbátt to projekt, w którym swoje muzyczne światy łączą dwaj artyści: Pan Thorarensen i Þorkell Atlason. Obaj aktywnie działają na muzycznej scenie Islandii od wielu lat. Wydali też – pod szyldem Beatmakin Troopa – epkę “If you fall you fly” (2012).

Þorkell Atlason to wykształcony klasycznie gitarzysta i kompozytor. Występował w wielu miejscach zarówno w Europie, jak i Ameryce. Działa aktywnie na eksperymentalnej scenie muzycznej Reykjaviku.

Pan Thorarensen to urodzony w 1981 roku artysta (występuje solo jako Beatmakin Troopa), a także promotor i założyciel Extreme Chill Festival. Pan jest doskonale znany na islandzkiej scenie. W tym roku mogliśmy go też zobaczyć i usłyszeć w Polsce – wystąpił na New Neigborhoods w Warszawie (w ramach tego festiwali zagrał wcześniej razem z polskimi artystami w Reykjaviku).

Pan i Thorkell są też członkami tria Stereo Hypnosis.

1 listopada ukaże się album Ambátt, zatytułowany Flugufen. To niesamowite połączenie ambientu i jazzu z domieszką elektroniki. Dwa pierwsze utwory zapowiadające płytę brzmią fantastycznie. Czekam więc z niecierpliwością!

 

https://www.facebook.com/ambattmusic/

http://www.ambatt.org/

Written By
More from Bartek Wilk
Einar Indra – Thoughts
Thoughts to nowy klip Einar Indra, który ukazał się w piątek. Zdjęcia...
Read More
0 replies on “Flugufen – album grupy Ambátt ukaże się 1 listopada”