Captain Syrup w Polsce!

W sobotę 10 grudnia czeka nas wyjątkowy koncert w Krakowie! Mamy przyjemność zaprosić na występ wschodzącej nadziei islandzkiego jazzrocka Captain Syrup, która wystąpi u boku jednej z najbardziej intrygujących polskich formacji Uda. Oba zespoły zagoszczą na scenie krakowskiego Klubu Piękny Pies. Polecamy!

10.12.2016 (sobota) – Kraków – Klub Piękny Pies (ul. Bożego Ciała 9)
bilety: 20 zł
(do nabycia w klubie, w dniu koncertu)
wydarzenie na Facebooku

 

Captain Syrup

Captain Syrup powstał początkiem 2014 roku. Ich muzyka to zapewne najbardziej zadziwiająca mikstura serwowana przez jeden zespół, jakiej nie widziałeś od długiego czasu. Unikalne, intensywne i głównie instrumentalne brzmienie załogi sięga z niesłychaną lekkością od funku przez jazz, rock, aż po mathcore. Nieustannie rozwija się w innych kierunkach, eksplorując coraz to nowe obszary. Taka mieszanka gwarantuje zacny koncert, który jest w stanie przyprawić o opad szczęki chociażby basem klangującym, aż miło.

Na Captain Syrup składa się bas, gitara i perkusja, ale od czasu do czasu wsparta mocą saksofonu, okrzykami, a nawet wstawkami raperskimi w niektórych utworach. Muzycy zespołu pochodzą z małych islandzkich wiosek, a od trzech lat prezentują swój dzwiękowy koktajl na scenach Reykjaviku, gdzie aktualnie mieszkają. Pomimo młodego wieku ich zdolności techniczne robią ogromne wrażenie. Potwierdzeniem tego faktu jest otrzymany w 2014 roku przez Björna Heimira Önundarsona (już pod banderą Captain Syrup) tytuł Najlepszego Basisty Battle of the Bands. To najbardziej prestiżowy konkurs islandzkich młodych talentów organizowany od 1982 roku.

Captain Syrup ma jak dotąd na koncie debiutanckie wydawnictwo Promo Scratch z końca 2015 roku, którego można posłuchać na profilu Bandcamp.

Więcej o Captain Syrup na Facebooku.

UDA to jeden z najbardziej charakterystycznych polskich składów. Zespół powstał późną, krakowską jesienią 2009 roku i dość szybko zwrócił na siebie uwagę intensywnym, żywiołowym koncertowaniem oraz swobodą, z jaką trójka twórców poruszała się po rozmaitych stylistykach w poszukiwaniu autorskiego, zaskakującego brzmienia. W lwiej części instrumentalna, gęsta i nieco niepoczytalna muzyka zespołu przywodziła na myśl skojarzenia przede wszystkim z fusion i rockiem progresywnym, ale również z psychodelią, jazzem, free czy wręcz hard rockiem. Mieszanka ta, doprawiona solidną dawką surrealizmu, stworzyła intrygujące danie muzyczne, nazwane przez twórców szpiegowskim jazzem lub rockiem postmodernistycznym, ewoluującym z czasem w stronę brutalnego fusion. Znakiem rozpoznawczym UD są postrzępione i częściowo improwizowane kompozycje, swobodnie dryfujące pomiędzy różnymi odcieniami rocka i jazzu, zanurzone w szkarłatnych odmętach surrealistycznego humoru.

UDA mają na swoim koncie trzy płyty – Hurtownia przebiśniegów (2010), Witaj pokarmie (2011) oraz Łowy kraby (2013), gościnnie wystąpili: Krzysztof Ścierański, Apostolis Anthimos oraz Marcin Gałażyn (Motion Trio). Po długim czasie promowania ostatniego krążka, występach w całym kraju i za granicami oraz nagraniu koncertowego DVD trio przygotowuje nową płytę. Część nowych utworów będziecie mogli usłyszeć właśnie w Pięknym Psie.

Zespół udźwiękawiał również na żywo wiele filmów niemych.

UDA oficjalnie, na Facebooku, na Spotify.

Written By
More from úlfurinn
Islandzki hardcore/punk w Polsce!
Muck to jeden z najszybciej wschodzących zespołów na horyzoncie muzyki islandzkiej. Są...
Read More
0 replies on “Captain Syrup w Polsce!”