Ravekjavik – Islandzka Rzeźnia Elektroniczna

…to wspólna inicjatywa łódzkich promotorów, której celem jest stworzenie trwałego pomostu pomiędzy Polską i Islandią. Przy udziale instytucji kulturalnych z Krainy Tysiąca Wulkanów i przychylności tamtejszych twórców muzyki elektronicznej, Ravekjavík organizować będzie wydarzenia muzyczne i kulturalne prezentujące islandzkich artystów rodzimej publiczności oraz twórców polskich w Islandii. Inicjujące działania kolaboracji zaplanowane zostały na drugą połowę kwietnia.

W kwietniu (21-22.04.17)…

…Ravekjavík planuje organizację dwóch wydarzeń muzycznych. W Łodzi i Warszawie swoje umiejętności zaprezentuje czołówka islandzkiej sceny muzyki elektronicznej.

Piątkową noc (21.04) bywalcy warszawskiego klubu Pogłos (ul. Burakowska 12) zapamiętają z bezkompromisowego połączenia ambientu i techno z kraju Ognia i Lodu. Dodatkowo na drugiej scenie będzie można posłuchać łódzkiej reprezentacji dj-skiej w składzie: Blumental oraz Steve Moob, których wspierać będzie znany stołeczny dj – Phil Jensky. facebook.com/events/382463235469859/

Sobotnia noc (22.04) to łódzka część Islandzkiej Rzeźni Elektronicznej, która zaprojektowana została jako przegląd palety gatunków – od granego live ambientu, przez techno, deep-house, do schrantzu zatopionego w rave’owej atmosferze przestrzeni zaadaptowanej specjalnie na potrzeby wydarzenia (zabytkowa fabryka tekstyliów Szmula Jarocińskiego przy ulicy Targowej 28/30 – róg z ulicą Nawrot). facebook.com/events/759327614229822/

Islandzcy rzeźnicy…

Ruxpin (Reykjavik/Tallin) Jónas Þór Guðmundsson, znany jako Ruxpin, urodził się w 1981 roku. Swoją pierwszą EP-kę “Mission” wydał w wieku osiemnastu lat. W tym samym roku światło dzienne ujrzał też jego longplay “Radio”. Do dziś na swoim koncie ma dziewięć albumów studyjnych (wydanych pod szyldem m.in. Elextrolux i n5MD) i kilka EP-ek.

Ruxpin występował między innymi z Múm, Biogenem czy Yagyą. Swoje live-acty i sety DJ-skie prezentował m.in. w Belgii, Rosji, Izraelu, Szwecji, Francji, Holandii, a ostatnio Estonii.
soundcloud.com/ruxpin / facebook.com/Ruxpinmusic/

Futuregrapher (Reykjavik). Urodzony w 1983 roku Árni Grétar jest autorem trzech solowych albumów studyjnych (“LP” – 2012, “Skynvera” – 2014, “Hrafnagil” – 2016) – wszystkie wydane w Möller Records, założonej przez Futurgraphera w 2011 roku wytwórni. Obok licznych występów w Islandii, USA i Europie, swoją popularność Árni zawdzięcza również kolaboracji z kompozytorem Jónem Ólafssonem. Efektem ich współpracy jest dobrze przyjęty przez krytykę album “Eitt” z 2015 roku.

Árni Grétar – oprócz solowych projektów – wspólnie z legendą islandzkiego podziemia muzyki techno Árnim Kristinssonem (Árni Vector), tworzy kolektyw Árni². Podczas Islandzkiej Rzeźni Elektronicznej Futuregrapher wystąpi zarówno solo, jak i w duecie.

futuregrapher.is/ mollerrecords.com/ soundcloud.com/futuregrapher facebook.com/Futuregrapher/ arnix2.bandcamp.com/

Árni Vector (Reykjavik/Berlin) Árni Kristinsson od zawsze związany był z islandzką sceną muzyki techno. Pod koniec lat dziewięćdziesiątych tworzył wspólnie z Ruxpinem duet o nazwie Vector (od którego to przyjął swój przydomek). Árni i Jonas po latach spotkali się podczas kolaboracji Den Nard Husher (ich utwory wydane zostały przez wytwórnię Thule, która na swoim koncie ma takich artystów jak Jóhann Jóhannsson czy Björk).

Dziś Árni obok występów live w Islandii i Niemczech (pod kilkoma aliasami) zajmuje się tworzeniem muzyki filmowej.
facebook.com/areyoureligious/ soundcloud.com/huntmike soundcloud.com/arni-vector soundcloud.com/den-nard-husher

Support (Łódź/Warszawa)

Blumental

Młody dj zainteresowany brzmieniami od A do Z, przeżył nawet epizod w operze. W duszy gra mu przede wszystkim house oraz „etno-electro”. Prywatnie organizator i promotor wydarzeń muzycznych oraz kulturalnych. Przez dwa lata odpowiedzialny był za łódzką Klubokawiarnię Kawalerka, która w swoim małym metrażu zmieściła czołówkę polskich dji i producentów muzyki elektronicznej. Za jego sprawą w Łodzi zagrały takie postaci jak: Ptaki, HNNY (Szwecja/Studio Barnhus), FJAAK (Niemcy/Klasse Records), Auntie Flo [Szkocja/Highlife] Pol_On, SLG i wielu innych.

soundcloud.com/tomasz-blumental facebook.com/tblumental mixcloud.com/tomasz-blumental

Steve Moob

Prywatnie Mateusz Maciejewski, swoją karierę muzyczna rozpoczął w roku 2015. Zakochany w ambitnych elektronicznych brzmieniach, nie gardzi również słonecznym tribalem. Oprócz grania jest jednym z czołowych łódzkich producentów podziemnych wydarzeń w rytmie techno i drum’n’base. Obecnie prowadzi agencję eventową BoomEvents oraz współpracuje z klubem Williamsburg, jako manager artystyczny

facebook.com/djstevemoob/ soundcloud.com/matma-boom/steve-moob-techno-techno facebook.com/EventsBoom

Phil Jensky

DJ, kulturoznawca i medioznawca z Krakowa. Jego początki DJ’skiej działalności sięgają 2005 roku. W plebiscycie „MUNOLUDY 2013” dostał się do grona 20 najlepszych w kategorii „DJ / Producent Roku Polska 2013”. Od 2012 w każdą niedzielę o 20:00 prowadzi autorską audycję „Strangers In The Night” w radiu RMF Club, gdzie również zaprasza znamienitych gości. Uważa, że dobry set, to nie tylko taki który, jest spójny, ale także niosący ze sobą dużą dawkę różnorodnych emocji. Występował razem z takimi artystami jak Damian Lazarus, Troy Pierce, Recondite, SCSI-9, Michael Mayer, Oliver Huntemann, Heiko Laux oraz wielu innych.

soundcloud.com/phil-jensky facebook.com/philjensky/ cc-bookings.com/artists/phil-jensky

Za Ravekjavík odpowiadają:

NUR – nur.com OXYMORON – oxymoron.com.pl
Partnerzy: Iceland Music Export – icelandmusic.is Sztuka Plakatowania – sztukaplakatowania.pl Pogłos – facebook.com/klubpoglos/ Urząd Miasta Łodzi – uml.lodz.pl
Bilety na Islandzką Rzeźnię Elektroniczną można kupić za pośrednictwem aplikacji Going, przez stronę internetową going.pl oraz bezpośrednio przed wejściem na wydarzenia.
ravekjavik.plravekjavik.isfacebook.com/ravekjavik

Deser…
…w postaci fragmentu Islandzkiej Rzeźni Elektronicznej z roku 2013:

Written By
More from Bartek Wilk

Of Monsters and Men na OPEN’ER FESTIVAL

Koncertowali niemal w każdym zakątku globu, jednak w Polsce wystąpią po raz...
Read More