Połączone siły weteranów islandzkiego electro – Asonat wydaje debiutancki album

Asonat to duet, który tworzą Fannar Ásgrímsson i Jónas Thór Guðmundsson. Obaj są weteranami islandzkiej sceny electro – Ásgrímsson współtworzy duet Plastik Joy, natomiast Guðmundsson znany jest jako Ruxpin. 17 kwietnia ukaże się ich debiutancki album zatytułowany „Love In Times Of Repetition”.

Asonat powstał kilka miesięcy po powrocie Ásgrímssona do Islandii. Wtedy muzyk skontaktował się z Ruxpinem i nawiązała się współpraca, której efektem już podczas pierwszego spotkania było powstanie dwóch utworów. Przez następny rok wspólnie tworzyli materiał na swój debiutancki album. Artyści postanowili też rozszerzyć projekt i zaprosili do współpracy Kjartana Ólafssona (Ampop & Kjarr). Wokalnie album współtworzyli też japońska wokalistka Chihiro i pochodząca z Francji Olèna Simon. Debiut nosić będzie tytuł „Love in Times of Repetition” i ukaże się 17 kwietnia 2012 r. nakładem wytwórni n5MD, która określa muzykę Asonat jako „świeże podejście do wokalnej, eksperymentalnej muzyki z gatunku downtempo”.

Zapowiedzią debiutanckiego albumu jest EPka „On The Other Side”. Zawiera 5 utworów (w tym trzy remiksy i jeden b-side). Wśród artystów, którzy zremiksowali nagrania Asonat znaleźli się My Dry Wet Mess, Muted i Murya.

Asonat – On the Other Side by asonat

Epka jest dostępna za darmo, można jej posłuchać tutaj.
Fragmentów całej płyty „Love In Times Of Repetition” posłuchacie tutaj.

A tak poza tym, Ruxpin wystąpił też w szwedzkim dokumencie Viktora Ekhöjda i Johana Grundéna „Icelandic Electro Scene 2011″. Pisaliśmy o nim tutaj.

Written By
More from Bartek Wilk
Dziś NORRA MUSIK w Radiu Egida
Dziś poniedziałek, a to oznacza, że o godz. 20. w Radiu Egida...
Read More
Leave a comment