Snorri Hallgrímsson – utwór Homeless zapowiada debiutancki album

Snorri Hallgrímsson to kompozytor, producent i multiinstrumentalista, długoletni współpracownik Ólafura Arnaldsa. Na 16 marca zapowiedziana jest premiera jego debiutanckiej płyty. Album został nagrany głównie w studiu Ólafura w Reykjaviku, z udziałem Budapest Art Orchestra, a za miks płyty odpowiedzialny był Addi 800 (Björk, Sigur Rós, Ólafur Arnalds). 

Kanadyjska wytwórnia Moderna Records zakończyła ubiegły rok wydaniem utworu wyjątkowego artysty z Islandii. Snorri Hallgrímsson to kompozytor, producent i multiinstrumentalista. Swój debiutancki album zapowiada utworem “Homeless”.

Snorri Hallgrímsson to długoletni współpracownik Ólafura Arnaldsa, z którym pracował przy wielu różnych projektach, włączając ‘Island Songs’, ‘The Chopin Project’ czy scieżkę dźwiękową do filmu ‘Broadchurch’ (nagroda BAFTA). Zaczynał jako gitarzysta klasyczny, ale jako nastolatek zakochał się w muzyce filmowej i zaczął komponować własne utwory. Studiował kompozycję na islandzkiej Academy of the Arts, ukończyłteż Berklee College of Music na kierunku kompozycji filmowej. Jego muzyka łączy klasyczne korzenie z elektroniką, muzyką chóralną i filmową.

Debiutancki album Snorriego został nagrany głównie w studiu Ólafura w Reykjaviku, z udziałem Budapest Art Orchestra, za miks płyty odpowiedzialny był Addi 800 (Björk, Sigur Rós, Ólafur Arnalds). Premiera zapowiedziana jest na 16 marca 2018 roku.

Autorką wideo do “Homeless” jest islandzka artystka Katrin Helena Jonsdottir.

https://www.facebook.com/snorrihallgrimsson/

Written By
More from Bartek Wilk
Posłuchajcie przedpremierowo najnowszego albumu Sigur Rós
Na kilka dni przed premierą najnowszego krążka Sigur Rós, grupa udostępniła cały...
Read More
0 replies on “Snorri Hallgrímsson – utwór Homeless zapowiada debiutancki album”