Pierwsza polska trasa Eivør!

Zapraszamy na pierwszą polską trasę koncertową Eivør! Ta wyjątkowa artystka grająca spektakularne koncerty przyleci do Polski pod koniec kwietnia. Wystąpi w czterech miastach. Już dziś, wspólnie z organizatorem – Agencją Koncertową Borówka Music – ogłaszamy szczegóły!

Eivør to wokalistka, instrumentalistka i autorka piosenek obdarzona pięknym, niespotykanym głosem. Pochodzi z Wysp Owczych. Wychowywała się w małej wiosce Gřta, zamieszkałej przez około 500 osób. Tam dorastała w otoczeniu jedynej w swoim rodzaju natury, a także niezwykłej tradycji i kultury farerskiej. Jej rodzice i dziadkowie zaszczepili w niej miłość do starodawnych pieśni i ludowych ballad. Rodzinne śpiewanie w jej domu było czymś naturalnym.

Serwowana przez Eivør muzyka zmienia się permanentnie. Grała muzykę folkową, ale też jazz, country, klasykę i trip-hopowy rock. To nowoczesny typ songwriterki.

Trudno wymienić wszystkie nagrody, która zdobyła artystka. Było ich kilkanaście a samych nominacji do nich kilkadziesiąt! Jako, że mieszkała na Wyspach Owczych, ale też na Islandii i w Danii, wyróżniania była w każdym z tych krajów. „Najlepszy głos damski”, „Piosenkarka roku”, „Kompozytor roku”, „Płyta roku” – to tylko niektóre z wyróżnień jakie odbierała przez ostatnie piętnaście lat w wymienionych trzech krajach.

Na koncie Eivør jest dziesięć płyt. Ostatnia „Slør” została wydana w 2017 roku (na Wyspach Owczych w 2015). Później artystka ruszyła z zespołem w trasę po różnych krajach. Jej koncerty to niezapomniane, magiczne wręcz wieczory z pięknym show i wyjątkową muzyką.

Eivør w Polsce:

26.04 – Poznań – Meskalina

www.facebook.com/events/1815729465112145/

27.04 – Wrocław – Firlej

www.facebook.com/events/146760442565092/

28.04 – Katowice – TBA

29.04 – Kraków – Żaczek

www.facebook.com/events/154615548493415/

Strona artystki: www.eivor.com

Bilety na koncerty kosztują 40 zł w przedsprzedaży. W dniu koncertu będą o 10 zł droższe. Można je kupić w klubach i przez Internet.

Zobaczcie też klip do utworu Í Tokuni, który wyreżyserował nasz dobry znajomy Heiðrik á Heygum.

Written By
More from Bartek Wilk
10. urodziny Studenckiego Klubu Islandzkiego
W czerwcu 2015 roku Studencki Klub Islandzki UW obchodzi swoje 10. urodziny....
Read More
0 replies on “Pierwsza polska trasa Eivør!”