Majowa trasa koncertowa Ragnara Ólafssona

Już dziś Ragnar Ólafsson rozpoczyna swoją kolejną trasę koncertową po Polsce. Tym razem zagra w sześciu miejscach od Wrocławia po Cigacice k. Zielonej Góry.

15.05 – Wrocław – Publiczny (ul. Ruska) – 20:00

16.05 – Kraków – Juwenalia – 18:00 (+ Fisz Emade, The Dumplings i Daniel Spaleniak)

17.05 – Zabłocie koło Skoczowa – house gig – 20:00

18.05 – Łódź – Tu (Piramowicza) – 20:00

19.05 – Stara Kamienica k. Jeleniej Góry – Galeria Izerska – 20:00

20.05 – Cigacice k. Zielonej Góry – Statek Kultury – 20:00

Ragnar Ólafsson to wszechstronny muzyk, multiinstrumentalista i kompozytor z Islandii. Jest członkiem-założycielem kilku zespołów, z którymi wydał kilkanaście albumów. Grał w tych kapelach bardzo różnorodne gatunki – od jazzu, przez muzykę operową, ludową, pop, rock aż po metal.

Najbardziej znanym z jego grup jest Árstíðir, z którymi wydał cztery albumy studyjne (dwa dotarły do szczytu listy najpopularniejszych płyt na Islandii) i koncertował w ponad 30 krajach.

Artysta napisał też muzykę do kilku filmów.

W 2016 Ragnar Ólafsson rozpoczął solowy projekt pod własnym nazwiskiem, pokazując kolejną stronę swojej twórczości. Tym razem to spokojne, nastrojowe granie w klimatach singer-songwriter, folk, country.

Ragnar Ólafsson w maju przyleci do Polski na krótką trasę koncertową. Koncertować będzie ze świetnym skrzypkiem Davidem Ra-Champarim. Promować będą debiutancki album Ragnara „Urges”.

Przypomnijmy, że początkiem tego roku Ragnar odwiedził Polskę z nieco dłuższą solową trasą. Zagrał kilkanaście koncertów, podczas których sale wypełnione były niemal do ostatniego miejsca. Po powrocie do Reykjaviku zagrał specjalny – kameralny, domowy koncert dla islandzkiego magazynu muzycznego Reykjavik On Stage. To właśnie on pojawił się na okładce pierwszego numeru magazynu jesienią ubiegłego roku.

Written By
More from Bartek Wilk
Nowe wideo Sykur i RetRoBot
Kilka tygodni temu wygrali „Battle of the bands”, finałowy konkurs tegorocznej edycji...
Read More
0 replies on “Majowa trasa koncertowa Ragnara Ólafssona”