Majowa trasa koncertowa Ragnara Ólafssona

Już dziś Ragnar Ólafsson rozpoczyna swoją kolejną trasę koncertową po Polsce. Tym razem zagra w sześciu miejscach od Wrocławia po Cigacice k. Zielonej Góry.

15.05 – Wrocław – Publiczny (ul. Ruska) – 20:00

16.05 – Kraków – Juwenalia – 18:00 (+ Fisz Emade, The Dumplings i Daniel Spaleniak)

17.05 – Zabłocie koło Skoczowa – house gig – 20:00

18.05 – Łódź – Tu (Piramowicza) – 20:00

19.05 – Stara Kamienica k. Jeleniej Góry – Galeria Izerska – 20:00

20.05 – Cigacice k. Zielonej Góry – Statek Kultury – 20:00

Ragnar Ólafsson to wszechstronny muzyk, multiinstrumentalista i kompozytor z Islandii. Jest członkiem-założycielem kilku zespołów, z którymi wydał kilkanaście albumów. Grał w tych kapelach bardzo różnorodne gatunki – od jazzu, przez muzykę operową, ludową, pop, rock aż po metal.

Najbardziej znanym z jego grup jest Árstíðir, z którymi wydał cztery albumy studyjne (dwa dotarły do szczytu listy najpopularniejszych płyt na Islandii) i koncertował w ponad 30 krajach.

Artysta napisał też muzykę do kilku filmów.

W 2016 Ragnar Ólafsson rozpoczął solowy projekt pod własnym nazwiskiem, pokazując kolejną stronę swojej twórczości. Tym razem to spokojne, nastrojowe granie w klimatach singer-songwriter, folk, country.

Ragnar Ólafsson w maju przyleci do Polski na krótką trasę koncertową. Koncertować będzie ze świetnym skrzypkiem Davidem Ra-Champarim. Promować będą debiutancki album Ragnara „Urges”.

Przypomnijmy, że początkiem tego roku Ragnar odwiedził Polskę z nieco dłuższą solową trasą. Zagrał kilkanaście koncertów, podczas których sale wypełnione były niemal do ostatniego miejsca. Po powrocie do Reykjaviku zagrał specjalny – kameralny, domowy koncert dla islandzkiego magazynu muzycznego Reykjavik On Stage. To właśnie on pojawił się na okładce pierwszego numeru magazynu jesienią ubiegłego roku.

Written By
More from Bartek Wilk
JFDR – Dream On (EP)
Dream On to epka, będąca studium poprzedniego albumu, New Dreams. JFDR postanowiła...
Read More
0 replies on “Majowa trasa koncertowa Ragnara Ólafssona”