Reykjavík On Stage

Ku uciesze fanów muzyki islandzkiej z różnych zakątków świata, 30 października ukazał się drugi numer kwartalnika Reykjavík On Stage – pierwszego w historii anglojęzycznego magazynu w całości poświęconego muzyce islandzkiej. Podążając w ślad za sukcesem pierwszego wydania z lipca 2017, redakcja magazynu postanowiła kontynuować przygodę, by dostarczyć czytelnikom to, co najlepsze na islandzkiej scenie muzycznej.

Reykjavík On Stage jest pomysłem Justyny “Stíny Sataníi” Wilczyńskiej, która pierwsze kroki w dziennikarstwie muzycznym stawiała w Polsce. Będąc redaktorką portalu muzykaislandzka.pl, przez kilka lat robiła co w jej mocy, by przekazać polskim fanom wiadomości z islandzkiego świata muzyki. Po przeprowadzce do Reykjavíku i zauważeniu braku anglojęzycznych mediów skupionych jedynie na muzyce islandzkiej, postanowiła wydać własny magazyn i dzielić się swoją pasją. Tak narodził się Reykjavík On Stage.

By pomóc ziścić się marzeniu, Stína wybrała dwóch utalentowanych autorów. Współpraca z Bartkiem Wilkiem wydawała się być oczywista. Jest on współzałożycielem polskiej strony oraz forum fanów Sigur Rós, sigur-ros.art.pl oraz twórcą portalu muzykaislandzka.pl. Ich wieloletnia współpraca, doświadczenie w temacie oraz pasja do muzyki z Islandii sprawiły, że stali się idealnymi partnerami. Wim Van Hooste, prawdziwy ekspert w zakresie muzyki islandzkiej z niemalże 30-letnim doświadczeniem, był wyśmienitym dopełnieniem polskiego duetu. Publikacje na licznych blogach (I <3 Icelandic Music) i stronach poświęconych islandzkiej scenie (ROKmusik) zapewniły mu umiejętności oraz niezbędną wiedzę, by uczynić Reykjavík On Stage najlepszym źródłem informacji o muzyce z Wyspy. Z pomocą kilku innych autorów, magazyn szybko nabrał kształtów.

Po wydaniu pierwszego numeru, który przedstawiał między innymi karierę muzycznie wszechstronnego Ragnara Ólafssona, obozy rockowe Stelpur Rokka! oraz biografię punkowej kapeli Unun, Reykjavík On Stage utrzymuje płomień przy życiu. Drugie wydanie obejmuje zespół Mammút, bierze pod lupę Iceland Airwaves 2017 oraz wspomina o takich gigantach jak Sigur Rós czy Björk. Międzynarodowa redakcja odpowiadająca za magazyn dostarcza różnorodnych perspektyw na muzykę islandzką i pomaga czytelnikom poczuć wysoki puls sceny schowany pod jej lodową powierzchnią.

Z elegancką oprawą graficzną stworzoną przez utalentowanego grafika Klarę Arnalds, Reykjavík On Stage jest pięknym upominkiem, niemalże rarytasem dla kolekcjonerów. 72 strony po angielsku w całości poświęcone muzyce islandzkiej i pasji do niej, sprawiają, że Reykjavík On Stage jest prawdziwym muzycznym przewodnikiem dla entuzjastów Islandii.

Reykjavík On Stage dostępny jest w sklepach muzycznych w Reykjavíku oraz na stronie reykjavikonstage.com w postaci pojedynczych egzemplarzy, jak również subskrypcji.

Znajdź Reykjavík On Stage na Facebooku oraz Instagramie.

Użyj kodu „muzIS” przy zakupie (do 12 listopada), by otrzymać 30% zniżki!

Written By
More from úlfurinn
Árstíðir ponownie w Polsce!
Tym razem zespół Árstíðir zagości w… Wołominie! W środę 30 kwietnia zaprezentuje...
Read More
0 replies on “Reykjavík On Stage”