SEINT – Guð. Nowy utwór i klip!

W ubiegłym tygodniu swój najnowszy utwór opublikował SEINT. Nagranei nosi tytuł „Guð” i jest rodzajem hołdu dla nieżyjącego przyjaciela. Zapowiada też nadchodzącą premierę nowego albumu SEINTA.

SEINT to Joseph Cosmo Muscat, postać od lat związana z islandzką sceną muzyczną w różnych jej odsłonach. Poczynając od powstałego w 2006 roku metalcore’owego Celestine, przez współpracę z wieloma artystami tworzącymi w różnych muzycznych gatunkach, aż po solową twórczość w nurcie post-pop, będącą totalną odskocznią od ciężkiego gitarowego grania. W jednym aspekcie te kompletnie różne dźwiękowe klimaty nie różnią się wcale – to szczerość i autentyczność ich twórcy. Nad nowym materiałem Joseph pracował parę lat i wierzcie mi, warto poczekać jeszcze chwilę na całą płytę.

Guð daje przedsmak nie tylko brzmienia nowego albumu i kierunku, w którym zmierza SEINT. To także próbka zawartego w nim niesamowitego ładunku emocjonalnego. W utworze pojawia się bowiem głos przyjaciela Josepha – Ingólfura Bjarni Kristinssona, artysty, muzyka, który odszedł we wrześniu ubiegłego roku, w wieku 29 lat.

Wymieniane jednym tchem inspiracje Massive Attack, Burial czy Kanye West nie mówią w tym przypadku zbyt wiele. Bo SEINT bardzo konsekwentnie buduje świat swoich własnych elektronicznych brzmień. To świat niezwykle klimatyczny, industrialny i mroczny. Jest w nim melancholia, lęk przed tym, co przyniesie przyszłość, ale i nadzieja, pulsująca pod skórą wiara w nowy dzień i siła, by iść do przodu.

Breath gently my love
The wait is up above
I give myself up to awoke yout sweet emotions
You give it I can’t take it
Is there a life where we connect in all these sad times
If so I will embrace it

SEINT – Guð, dedykowany pamięci Ingólfura Bjarni Kristinssona.

Utwór i wideo: Joseph Cosmo.

Słowa i wokale: Ingólfur Bjarni & Joseph Cosmo.

Dodatkowe wokale: Ari Arelíus & Grétar Mar.

https://www.facebook.com/seintmusic
https://www.instagram.com/seintmusic
https://soundcloud.com/seintmuzik

Written By
More from Bartek Wilk

White Sky – Hania Rani & Dobrawa Czocher i Lilla Clara

Ten wyjątkowy utwór jest efektem współpracy duetu Hania Rani & Dobrawa Czocher...
Read More