Tunglið – nowy utwór rauður

Tunglið (Księżyc) to tytuł nowego singla rauður. Utwór ma swoją premierę właśnie dziś i jest już dostępny na wszystkich platformach streamingowych.

To drugi singiel z nadchodzącego albumu artystki urodzonej na Islandii a mieszkającej w Szwecji. Muzyka rauður to tajemnicza, nastrojowa elektronika z domieszką popu. Tak jest i tym razem. Rauður sama wyprodukowała swoją kompozycję, utwór zmiksował Egill Viðarsson, a masteringiem zajęła się Becki Whitton.

Jak mówi sama artystka: “To opowieść o tym, co się dzieje, kiedy złamie się księżyc w naszym sercu. Tak mówiła moja 2-letnia córka, kiedy była smutna lub zawiedziona. Czasem czujemy, że ten świat nas rozdziera i chcielibyśmy, żeby księżyc wciągnął nas do jakiegoś zupełnie innego. Ale myślę sobie, że tam w przestrzeni musi być dość zimno”.

Tunglið jest jednocześnie pierwszym formalnym wydawnictwem wytwórni artystycznej / kolektywu Synth Babes. Kolejne produkcje mają pojawić się tej wiosny, wśród nich znajdą się wydawnictwa Ninoosh czy Loljud. W tym roku ma się również ukazać kompilacja Synth Babes Unite 2019, na której znajdą się utwory 30 artystek sceny elektronicznej z całego świata. Więcej o kolektywie niebawem!

Rauður (oznacza czerwień) to sceniczny pseudonim Auður Viðarsdóttir. Kiedyś współtworzyła islandzką grupę Nóra śpiewając i grając na instrumentach klawiszowych. Dziś nagrywa i występuje solo, łącząc swój głos z klimatycznymi dźwiękami i zniewalającymi melodiami, a jej islandzkie teksty fascynują. Wśród swoich inspiracji artystka wymienia Fever Ray, Jenny Hval, Beth Gibbons, Kate Bush, Grimes i Davida Bowie.

Przypomnę tylko, że dokładnie rok temu jej utwór Dönsum miał swoją premierę na muzykaislandzka.pl – utwór znajdziecie tutaj.

Spotify
www.rauduraudur.com
https://soundcloud.com/rauduraudur
www.facebook.com/rauduraudur/
www.instagram.com/rauduraudur/

Written By
More from Bartek Wilk
Vök – Tension
Vök – Tension Fragmenty albumu do odsłuchu na soundcloud.   [starrater tpl=10]...
Read More
0 replies on “Tunglið – nowy utwór rauður”