Mr. Silla – trzy polskie koncerty podczas Hands On Hands 2020 Tour!

Mr. Silla wraca do Polski! Islandka będzie promować solowy album "Hands on Hands" na trzech koncertach - 18 lutego zagra w Krakowie w Pięknym Psie, 19 lutego w warszawskim klubie BARdzo bardzo, a dzień później w poznańskim klubie Próżność.

Mr. Silla wraca do Polski! Islandka będzie promować solowy album „Hands on Hands” na trzech koncertach – 18 lutego zagra w Krakowie w Pięknym Psie, 19 lutego w warszawskim klubie BARdzo bardzo, a dzień później w poznańskim klubie Próżność.

Szersza publiczność mogła ją poznać jako wokalistkę grupy Múm, do której dołączyła w 2007 roku przy okazji nagrania znakomitej płyty „Go Go Smear the Poison Ivy”. Na przestrzeni lat poświęconych zespołowemu graniu dojrzała do tego, by przemówić własnym, autonomicznym głosem. Sigurlaug Gísladóttir, bo tak naprawdę nazywa się Mr. Silla, w 2015 roku zaprezentowała swój debiutancki album. Na krążku znalazło się dziewięć premierowych utworów, które zostały utrzymane w duchu alternatywnego, przemyślanego popu, zabarwionego elektroniką.

Jak pisałem w swojej recenzji tej płyty, tuż przed pierwszym solowym koncertem artystki w Polsce (w 2017 roku gościłem ją w Rzeszowie): „Na bardzo intymny charakter płyty wpływa też jej brzmienie. Od pierwszej do ostatniej minuty jest bardzo nastrojowo. Klimat subtelnej elektroniki, wspieranej gitarą świetnie współgra z tekstami i głosem Silli. A z tego głosu aż kipią emocje. Niby delikatny i łagodny, a pulsujący i pełen siły, powabny i zmysłowy, a jednocześnie jakby smutny i mroczny”.

W ubiegłym roku światło dzienne ujrzało drugie długogrające wydawnictwo Mr. Silla – „Hands on Hands”. Nowe, spójne stylistycznie piosenki poruszają niełatwe tematy, które inni omijają szerokim łukiem. Złamane serce, toksyczne znajomości, problemy z identyfikacją płciową – z kompozycji multiinstrumentalistki bije autentyczność nie do podrobienia. Premierze płyty towarzyszy trasa koncertowa, która swoim zasięgiem obejmie także Polskę!

BILETY / WYDARZENIA:

Kraków: https://www.facebook.com/events/s/mr-silla-is-piekny-pies-krakow/489618695028739/
Warszawa: www.biletomat.pl/koncerty/mr-silla-mum-warszawa-8955/
Poznań: www.biletomat.pl/koncerty/mr-silla-mum-poznan-8956/

Written By
More from Bartek Wilk
Singapore Sling w Cafe Kulturalna
7 lutego (niedziela) w Warszawie wystąpi Singapore Sling. Zespół zagra w Cafe...
Read More
0 replies on “Mr. Silla – trzy polskie koncerty podczas Hands On Hands 2020 Tour!”