Pełna dyskografia Parachutes

parachutesW listopadzie 2009 roku, ponad rok po zagraniu ostatniego koncertu swoją działalność oficjalnie zakończyła grupa Parachutes. Alex, Scott, Tinna, Thordis, Brandan, Kari, Aaron, Bibbi i Kristinn zajęli się mnóstwem innych spraw – projektami artystycznymi, wystawami, wychowywaniem dzieci, podróżowaniem, ale też śpiewaniem w chórkach, graniem w innych zespołach i tworzeniem własnej muzyki.

Parachutes powstał jako duet, a jego założycielami byli Alex Somers i Scott Alario. Z biegiem czasu skład mocno się rozrósł, a grupa dała się poznać szerszej publiczności m.in. jako support Sigur Rós podczas amerykańskiej trasy w 2008 roku.  Wydając pożegnalne oświadczenie zespół zostawił fanom swoją muzykę. Na stronie parachutes.bandcamp.com możecie pobrać za darmo kompletną dyskografię grupy (nagrania studyjne, bez koncertowych epek i demówki):

  • Parachutes – pierwszy album, nagrany w 2003 roku w Bostonie,
  • Susy – nagrany we włoskich górach w 2004 roku (nazwa albumu pochodzi od imienia psa, który towarzyszył grupie podczas nagrywania) i zremasterowany w 2013 roku,
  • oraz EPkę Tree Roots, nagraną w 2008 roku w Reykjaviku. Ta ostatnia produkcja została zmiksowana przez Jónsiego, a partie smyczkowe zagrała Amiina.

Członkowie grupy rozstali się, ale nigdy kategorycznie nie wykluczyli wspólnego grania w przyszłości.

Polecam dyskografię Parachutes – do posłuchania szczególnie teraz, w ciepłe, letnie wieczory i noce.

http://www.parachutes.bandcamp.com

Written By
More from Bartek Wilk
Daði Freyr po raz pierwszy w Polsce!
To miał być jego rok – Islandczycy byli przekonani, że w 2020...
Read More
Leave a comment