Daði Freyr po raz pierwszy w Polsce!

To miał być jego rok – Islandczycy byli przekonani, że w 2020 to właśnie Daði Freyr wygra w tak przez nich uwielbianym konkursie Eurowizji. Covid przekreślił ten plan, tak jak większość tegorocznych festiwali i koncertów. Ale 2021 daje nadzieję. A wiosną Daði Freyr odwiedzi Polskę! W marcu Islandczyk zagra swój pierwszy koncert w naszym kraju i rozrusza publikę w warszawskiej Hydrozagadce!

Daði Freyr to islandzki muzyk, mieszkający na co dzień w Berlinie. Szerszej publiczności dał się poznać dzięki utworowi „Think About Things”, z którym miał reprezentować Islandię na Konkursie Piosenki Eurowizji 2020, odwołanym jednak ze względu na pandemię wirusa COVID-19. Kompozycja stała się międzynarodowym hitem, osiągającym 13 milionów wyświetleń na YouTube i ponad 30 milionów odtworzeń na Spotify.

Przypomnijmy jednak, że Daði swoje muzyczne kroki stawiał znacznie wcześniej. Na początku była grupa RetRoBot – to właśnie z nią w 2012 roku Daði zwyciężył w islandzkim konkursie debiutantów – Musiktilraunir. W tym samym roku grupa wydała też epkę „Blackout”.  Potem była przerwa, ale Daði powrócił na chwilę ze swoim solowym projektem Mixophrygian i w 2015 roku wydał 14-utworowy album koncepcyjny. Choć przez kilka kolejnych lat Daði nie wydawał nowych singli, ciągle komponował, tworzył i miksował. Jego bardzo przyjemny i charakterystyczny głos, a także niezwykły talent producencki przyniosły mu w końcu wielki komercyjny sukces.

Na początku 2021 roku Daði po raz pierwszy wyruszy w europejską trasę koncertową, a jednym z przystanków na niej będzie warszawska Hydrozagadka!

Daði Freyr
20.03.2021 / bramka: 19:00, start: 20:00
Warszawa / Hydrozagadka

https://www.facebook.com/dadimakesmusic/
https://www.instagram.com/dadimakesmusic/

Written By
More from Bartek Wilk
Playlista: Henrik Björnsson (Singapore Sling)
7 lutego (niedziela) w Cafe Kulturalna w Warszawie wystąpi Singapore Sling. Zespół...
Read More
0 replies on “Daði Freyr po raz pierwszy w Polsce!”