Pascal Pinon pracują nad nowym albumem

Bardzo interesująco zapowiada się nowy album Pascal Pinon. Dziewczyny pracują nad nowymi utworami, pozwalają nam też zajrzeć do swojego muzycznego królestwa – pełnego muzycznych sprzętów garażu, w którym spędzają czas tworząc nowe kompozycje. Koniecznie obejrzyjcie wideo i posłuchajcie kilku utworów.

Pascal Pinon – to dwie bliźniaczki z Reykjaviku – Jófríður i Ásthildur. Kiedy dziewczyny miały po 14 lat, zdecydowały się założyć zespół razem z dwiema swoimi przyjaciółkami – Hallą i Kristín. Używały instrumentów, które miały w swoim pokoju, tam też odbywały się ich pierwsze próby. W ich pokoju odbył się też pierwszy koncert, podczas którego częstowały publiczność muffinkami.
Kilka miesięcy później Pascal Pinon zagrały już kilka koncerów w lokalnych klubach i zespół zdecydował o nagraniu pierwszego albumu. Wynajęły dom w malutkim miasteczku Vogar i nagrały tam album (’Pascal Pinon’) używając tylko jednego mikrofonu.

Ich muzyka jest pełna uroku, nieśmiała i wyjątkowa. To mieszanka akustycznego neofolku i lo-fi popu. Dzięki niej, każdy może poczuć co znaczy być nastolatkiem. W 2009 roku Pascal Pinon nominowano do Icelandic Music Awards jako debiutant roku. Wydają pod szyldem Morr Music.

Jeśli śledziliście informacje o tegorocznej edycji Músíktilraunir na pewno rozpoznaliście już Jófríður – to ona udziela się wokalnie w projekcie Samaris, który zwyciężył w finale festiwalu.

Pascal Pinon at the studio recording their 2nd album from morr music on Vimeo.

Linki do stron Pascal Pinon:

www.myspace.com/pascalpinon
http://pascalpinon.blogspot.com/
http://www.gogoyoko.com/#/album/Pascal_Pinon_

Written By
More from Bartek Wilk
Brynja i Ósk we Worcławiu i Poznaniu
Brynja i Ósk to utalentowane autorki piosenek tworzące w nurcie folk, mieszkające...
Read More
Leave a comment