Nowa płyta Sigur Rós i trasa koncertowa 2012 tuż tuż…

Zespół Sigur Rós zakończył nagrywanie kolejnego albumu. Potwierdza to klawiszowiec zespołu, Kjartan Sveinsson w rozmowie z Fréttablaðið. Dodał też, że album powinien ujrzeć światło dzienne tej wiosny.

Wg dziennika, płyta ukaże się w sklepach w kwietniu lub maju tego roku. Z kolei trasa koncertowa zaplanowana jest na sierpień. Na chwilę obecną oficjalnie została opublikowana data pierwszego koncertu, 9 sierpnia na festivalu Bestival, który organizowany jest na wyspie Isle of Wight w Wielkiej Brytanii. Wczoraj we włoskim radiu Moby Dick-Radio 2 ogłoszono, że w dniu 2 sierpnia zespół ma być głównym headlinerem na festiwalu Perfect Day Festival w Vilafranca Scaligera (prowincja Werona) we Włoszech. Link do informacji z oficjalnej włoskiej strony fanów sigurros.it tutaj. Informacje o trasie można śledzić na stronie zespołu sigur-ros.co.uk.

Fani zespołu powinni być zadowoleni z powyższych informacji; ostatnia płyta „Með Suð Í Eyrum Við Spilum Endalaust” (Z Brzęczeniem w Uszach Gramy Bez Końca) wyszła w 2008 roku i była dobrze przyjętym krążkiem. W międzyczasie Jónsi wydał swój solowy album zatytułowany „Go” oraz odbył trasę koncertową po całym świecie wraz ze swoim livebandem: Þorvaldurem Þórvaldssonem, Alexem Sommersem (jedna druga projektu Jónsi & Alex), Úlfurem Hannsonem (Klive, Swords of Chaos, Úlfur), Ólafurem  Björnem Ólafssonem.

Przypominamy, że zespół Sigur Rós w listopadzie ostatniego roku wydał DVD „Inni” (Wewnątrz), który pokazuje koncert zespołu w londyńskim Alexandra Palace z 2008 roku, przeplatany różnymi wywiadami. Na płycie znalazła się też nowa piosenka Lúppulagið (The Loop Song).


More from paweł páll ævar
Útidúr na małej trasie koncertowej w Niemczech
Útidúr – dwunastka pozytywnie zakręconych ludzi tworzących dość ciekawą muzykę z wykorzystaniem...
Read More
Join the Conversation

2 Comments

Leave a comment