Polskie filmy na festiwalu Northern Wave

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Northern Wave, który odbywa się na zachodzie Islandii, w Grundarfjörður, jest zaplanowany w tym roku w dniach od 2 do 4 marca. Festiwal ten ma na celu wspieranie młodych i utalentowanych filmowców oraz umożliwienie im kontaktu z profesjonalistami.

W czasie trwania festiwalu będzie można zobaczyć wiele filmów z całego świata, które wezmą udział w międzynarodowym konkursie filmów krótkometrażowych. Międzynarodowy konkurs składa się z trzech kategorii : fikcja, animacja i dokument oraz dodatkowej kategorii poświęconej krótkometrażowym filmom islandzkim.

Wśród wielu uczestników znalazło się również czworo Polaków, którzy będą brać udział w tym międzynarodowym konkursie. Polskę w kategorii fikcja reprezentują Weronika Tofilska, z filmem Last Train (2010) oraz Piotr Subbotko i jego film Glasgow (2010).
Natomiast film „Written in ink” zrealizowany przez Martina Rath w 2011 roku i „The trip” Bartosza Kruhlika są na liście filmów biorących udział w konkursie w kategorii dokument.

Więcej informacji na temat festiwalu można znaleźć na oficjalnej stronie Northern Wave Film Festival.

Artykuł pochodzi z serwisu Informacje.is, autor: Niebo
Źródło: informacje.is


Info o ubiegłorocznym festiwalu Northern Wave znajdziesz tutaj.

Written By
More from Bartek Wilk
Sólstafir w Krakowie – nasza relacja
Sala wypełniona po brzegi ludźmi, znającymi nie tylko tytuły utworów, ale ich...
Read More
Leave a comment