Kira Kira – Feathermagnetik już 1 czerwca!

Kira Kira to pseudonim, pod którym kryje się islandzka artystka Kristín Björk Kristjánsdóttir, która 1 czerwca wyda swoją trzecią płytę – Feathermagnetik. Założycielka Kitchen Motors, wydawnictwa a zarazem kolektywu bazującego na eksperymentach w muzyce elektronicznej i sztuce, nieprzerwanie łamie granice pomiędzy formą i gatunkami poprzez swój repertuar, w którym odnaleźć można kompozycje na potrzeby teatru, filmu, instalacji artystycznych czy teatru tańca.

Podczas tworzenia Feathermagnetik artystka odkrywała na nowo niektóre sprawy i otwierała się na ogromne nowe tereny. Album odzwierciedla impuls do ponownego skompletowania zagubionych części i poddania ich procesowi transformacji w nowym i dotąd niezbadanym miejscu.

Feathermagnetik był nagrywany w Berlinie, Reykjavíku, a także w studiu Ulappa na fińskiej wyspie Suomenlinna, głównej kwaterze najbliższego współpracownika Kristín Björk – czarodzieja perkusji Samuliego Kosminena, współproducenta tego albumu. Kosminen udzielał się także przy miksach, nagrywał perkusję oraz instrumenty strunowe takie jak psalterium oraz koto. Prócz niego swój wkład w album mają również fiński skrzypek Pekka Kuusisto, Borgar Magnason z wytwórni Bedroom Community, Ben Frost, Valgeir Sigurðsson oraz trębacz Eiríkur Orri Ólafsson. Hilmar Jensson grał na gitarze, zaś Finowie Heikki Nikula oraz Jarmo Saari zajęli się kontrabasem, klarnetem i tereminovoxem. W zamykającym album utworze użyczyła głosu niemiecka fotograf Antje Taiga Jandgrig, a Pétur Hallgrímsson zagrał na gitarze hawajskiej.

Feathermagnetik:
1. Bonelli Underground
2. Fjaðurmagnea
3. Leave A Light On
4. Soothe
5. Let It Go
6. Cutthroat Roundabout
7. Hamar
8. Welcome High Frequency Spirits United
9. Svanasöngur

Oficjalna strona

Written By
More from úlfurinn
Muzyczne pocztówki z Islandii – Mammút
Trzecie wydawnictwo Mammút, zatytułowane Komdu til mín svarta systir, cieszy się wielkim...
Read More
Leave a comment