Sigur Rós o plotkach wokół albumu i trasy koncertowej

W środę w swoim internetowym wydaniu islandzki magazyn Reykjavik Grapevine opublikował tekst podsumowujący wywiad, jakiego specjalnie dla Grapevine udzielili dwaj członkowie Sigur Rós – Georg Hólm (Goggi) and Jón Þór Birgisson (Jónsi). Panowie potwierdzili, że podczas najbliższej trasy koncertowej z zespołem nie będzie Kjartana Sveinssona. Jednocześnie dementują plotki, jakoby Kjartan miał odejść z zespołu.

Cały wywiad ukazać się ma w dzisiejszym, papierowym wydaniu Grapevine, ale już w środę na stronie internetowej magazynu mogliśmy znaleźć kilka ważnych zdań podsumowujących tę rozmowę. Przede wszystkim panowie zdementowali pogłoski o nagraniu drugiej płyty, która rzekomo miała pojawić się w przyszłym roku. Taką informację opublikował wcześniej Dr. Gunni – znany islandzki muzyk i krytyk muzyczny.

Jónsi potwierdził jednak, że Kjartan nie będzie grał z zespołem podczas zbliżającej się światowej trasy koncertowej. Tę informację potwierdza również islandzka stacja RÚV, która zaprezentowała fragment wywiadu z Kjartanem. Muzyk potwierdził, że podczas trasy koncertowej zastąpią go Ólafur Björn Ólafsson na klawiszach i oboju, a także Kjartan Dagur Hólm – młodszy brat Georga i członek znanej islandzkiej kapeli For A Minor Reflection, który grać będzie na gitarze.

Wcześniej Reykjavik Grapevine przytoczył inny wywiad z Sigur Rós (znajdziecie go w linkach, bezpośrednio pod oryginalnym tekstem, a także tutaj), którego zespół udzielił w brytyjskim magazynie Q. Redaktorzy Grapevine zauważyli, że członkowie zespołu są zmęczeni turystami, których w związku z islandzkim kryzysem gospodarczym i osłabieniem lokalnej waluty pojawia się na Wyspie coraz więcej. To właśnie przybysze z innych krajów stale proszą członków zespołu o autografy. Autor tekstu, Haukur S. Magnússon wystosował nawet coś w rodzaju apelu do turystów i potencjalnych turystów, aby jeśli mogą, powstrzymali się od takich próśb.

Foto: sigur-ros.co.uk
Źródło: http://grapevine.is/News/ReadArticle/Sigur-Ros-Denies-Split-Rumours-Confirms-Others

Written By
More from Bartek Wilk
Rokk í Reykjavík obejrzycie na Icelandic Cinema Online!
Dziś w południe Icelandic Cinema Online udostępni za darmo legendarny dokument o...
Read More
Leave a comment