Gréta Salóme i Jónsi na Eurowizji

Już dzisiaj odbędzie się pierwszy z dwóch półfinałów 57. edycji konkursu piosenki Eurowizja. W tym roku przegląd odbywa się w stolicy Azerbejdżanu – Baku. To tam zaprezentuje się już o 21:00 18 wykonawców z różnych krajów Europy, spośród których szczęśliwa dziesiątka przejdzie dziś do finału, który będzie miał miejsce w sobotę 26. maja.

Jako druga tego wieczoru zaprezentuje się na scenie Islandia – Jónsi i Gréta Salóme z piosenką Mundu Eftir Mér/Never Forget. Nieoficjalnie mówi się, że utwór ma szansę znaleźć się wysoko w ostatecznym rankingu.

W tym roku następuje również ponowna zmiana metody głosowania, a dokładniej powrót do starych zwyczajów, kiedy to swój głos można było oddawać przez 15 minut dopiero po prezentacji wszystkich piosenek.

Podczas poprzedniej edycji Islandię reprezentował zespół Sigurjón´s Friends z Aftur heim, acz uplasował się dopiero na 20. miejscu (na 25 możliwych) z ilością 61 punktów.

Ostatni raz duet islandzki został doceniony na Eurowizji w roku 1990, kiedy to Stjórnin najpierw zajął 4. lokatę z Eitt lag enn, po czym 2 lata później w rozszerzonym o drugą parę składzie, pod nazwą Heart 2 Heart zakończył wieczór na 7. miejscu. Jak będzie w tym roku? Poniżej wersja angielska oraz islandzka piosenki konkursowej.

Written By
More from úlfurinn
Sudden Weather Change and the new album
Sudden Weather Change comes from the capital city of Iceland and release...
Read More
Leave a comment