Co wspólnego mogą mieć upalne wakacje po sesji i zimna Islandia?

wulkan628 czerwca 2013 r. (czyli najbliższy piątek) – koniecznie zapiszcie tę datę.  Tego dnia o godzinie 20 musicie być w Warszawie, a dokładnie w klubie Chmury, przy ul. 11 listopada 22. musicie tam być. Dlaczego? O tym opowie Wam przedstawicielka organizatora, którym jest Studencki Klubu Islandzki UW! Zatem oddaję głos…

Latem Islandia lubi świętować. 17 czerwca Islandczycy obchodzą swoje święto narodowe, które upamiętnia ogłoszenie Islandii republiką w 1944 roku, po długiej zależności od Danii. Tego dnia Islandia realnie odzyskała niepodległość, choć świętowała ten fakt 1 grudnia. Dlaczego zatem święto narodowe, najważniejsze na wyspie, obchodzone jest jednak w czerwcu? 17 czerwca był datą ważną dla świadomości Islandczyków, wiązał się też z urodzinami Jóna Sigurðsona, wielkiego orędownika niepodległości państwa. Na okres letni przypada także noc świętojańska, związana z najdłuższym dniem w roku, jest to zatem dzień hucznych imprez i zabawy aż do rana (bo noc praktycznie tego dnia nie zapada).

My też lubimy świętować, a szczególnie wraz z Islandczykami. Dlatego Studencki Klub Islandzki Uniwersytetu Warszawskiego łączy te dwa święta i organizuje największą polsko-islandzką imprezę, jaką widziała Warszawa!28 czerwca w klubie Chmury przy ul. 11 listopada 22 od godziny 20 będziecie mogli poczuć atmosferę islandzkiego święta; wypijecie islandzkie drinki, zjecie islandzkie przysmaki, a także będziecie mogli ubrać się islandzko: zachęcamy do trójkolorowych strojów (granatowy-czerwony-biały), pięknych skandynawskich sweterków lub najbardziej odjechanych hipsterskich zestawów, które kojarzą Wam się z Islandią!

Nie zabraknie także islandzkiej muzyki, o którą zatroszczy się Fairyboy Lumière. Sam o sobie mówi, że jest surrealistyczny, eklektyczny, lubi sikać na skały i grać dziwną muzykę. Na Islandii był już wiele razy, dlatego naprawdę wie, jaka muzyka zainspiruje miłośników Islandii do tańców w ciemnościach. Czy da się tańczyć do utworów Sigur Rós, Björk czy Múm? Przekonajcie się sami!

28 czerwca zabierajcie znajomych i wpadajcie do Chmur, które na jeden wieczór zmienią się w Islandię. Tej imprezy na pewno nie zatrzyma wybuch Eyjafjallajökull! ;) Wstęp: 5 zł.

Link do wydarzenia na facebooku
Strona internetowa Studenckiego Klubu Islandzkiego UW

 

Written By
More from Bartek Wilk
Eitt – ​Jón Ólafsson & Futuregrapher
Obok tego albumu nie można przejść obojętnie. Jeśli skupić na nim swoją...
Read More
Leave a comment