Smilewound – nowy album Múm w drodze!

Múm photo by Baldur Kristjánsson

Już wiemy, kiedy ukaże się nowy album Múm, zapowiadany przez utwór Toothwheels – pierwszy na płycie, do którego został stworzony teledysk przy udziale tej piękniejszej połowy zespołu. Nowe wydawnictwo nosić będzie tytuł Smilewound i trafi na półki sklepowe 6 września. Znajdzie się na nim 11 kompozycji, w tym jedna bonusowa z Kylie Minogue! Jej współpraca z Múm nawiązała się przy okazji nagrań do filmu Jack and Diane.

Stąd też radość nasza wielka, mamy niemalże miesiąc na osłuchanie się z nowymi dźwiękami nagranymi przez Múm, zanim zespół – aktualnie kwartet – zagości w Polsce na początku października. Zagra trzy koncerty – październikową ucztę rozpoczniemy już pierwszego dnia miesiąca w Poznaniu, dzień później radość zagości w Warszawie, po czym ostatnim miastem na trasie po Polsce będzie Wrocław – 3 października.

W wyborze idealnego tytułu dla nowej płyty maczał palce Sindri znany z Sin Fang. Muzycznie Smilewound niesie ze sobą zawartość ciekawą, której ostatecznego efektu nie spodziewali się nawet sami autorzy. Na liście utworów znajdują się także kompozycje, który powstały dawno temu (np. w 2005 roku), ale jak dotąd nigdzie nie pasowały. Mowa tu o utworze Candlestick, aktualnie ulubionej piosence Örvara, która powstała na gitarę akustyczną i początkowo oscylowała bardziej w Múm - Smilewoundklimatach country, ale ostatecznie stała się utworem popowym.

Tracklista Smilewound prezentuje się następująco:

1. Toothwheels
2. Underwater snow
3. When girls collide
4. Slow down
5. Candlestick
6. One smile
7. Eternity is the wait between breaths
8. The colorful stabwound
9. Sweet impressions
10. Time to scream and shout
11. Whistle (z Kylie Minogue)

Written By
More from úlfurinn
Lunga Art Festival
W tym tygodniu jaśniej na festiwalowej mapie Islandii błyszczy Lunga – festiwal...
Read More
Leave a comment