Nowy farerski projekt – HULDA

Pewnie zauważyliście już, że wiele ciekawych rzeczy dzieje się ostatnio na Wyspach Owczych. Nic więc dziwnego, że farerscy artyści coraz częściej pojawiają się na muzykaislandzka.pl. A muszę dodać, że to, co prezentują jest wyśmienite. Dziś kolejna dawka nowości. Tajemniczy projekt HULDA.

hulda faceKońcem lipca ukazał się pierwszy singiel, zatytułowany „Sorgin” (Smutek). Nagranie to zwiastuje wydanie pełnego debiutanckiego albumu, w okolicach lutego 2015 r. Wcześniej jednak HULDA ma zamiar wydać jeszcze kilka singli. Muzyczny świat, w który zabiera nas HULDA jest pełen tajemnic, przejmujących beatów i czystego, kobiecego wokalu, który HULDA wykorzystuje na wiele sposobów (w wielu ścieżkach i poziomach). W swoich tekstach zmaga się z tematami takimi jak morze, smutek, wiatr, miłość i wiele innych, które ją poruszają. Większość utworów napisanych jest po angielsku, ale jest też kilka w języku farerskim. HULDA nagrywa dla TUTL records, a jej kolejny singiel ma się pojawić 18 września.

HULDA to całkiem nowy projekt, którego wokalistka (tworzy także muzykę i pisze teksty) chce być póki co anonimowa, ale planuje ujawnić się wraz z wydaniem kolejnego singla. Pracuje z bardzo znanym farerskim producentem, którego tożsamość także jest na razie tajemnicą. HULDA jest nowa na farerskiej scenie muzyki elektronicznej, ale wcześniej pojawiała się już w związku z innymi muzycznymi projektami.

Czekamy zatem z niecierpliwością na kolejne wiadomości o HULDA i jej kolejne nagrania!

Więcej info o HULDA na facebook.com/huldasound


Written By
More from Bartek Wilk
Einar Indra – Thoughts
Thoughts to nowy klip Einar Indra, który ukazał się w piątek. Zdjęcia...
Read More
0 replies on “Nowy farerski projekt – HULDA”