Skúli Mennski z nowym albumem

Skuli Mennski

Pamiętacie o projekcie Skúli Mennski? W maju 2012 roku wraz z 7oi muzyk ten prezentował w polskich miastach swoją bluesową muzykę. Od 2010 roku jest aktywny na islandzkiej scenie muzycznej i wydał już 4 albumy. Teraz nadszedł czas na jego piąte dzieło, które jest już w drodze. Można nawet pomóc je wydać!

Skúli Þórðarson wychował się w Ísafjörður i już jako nastolatek rozpoczął komponowanie piosenek i pisanie tekstów. W 2010 roku postanowił skupić się na karierze muzycznej i w ciągu zaledwie pięciu lat stworzył z całym zespołem mroczny bluesowy materiał na 5 albumów, który przypadnie do gustu entuzjastom twórczości Nicka Cave‘a. Skúli Mennski potrafi połączyć to brzmienie ze szczyptą boogie, folku, jazzu czy rock and rolla. Najnowsza płyta zostanie nagrana jesienią i wydana już w listopadzie. Wesprzeć Skúliego można na platformie Karolina Fund.

W tak krótkim czasie muzyk wystąpił na wielu większych festiwalach muzycznych w kraju, rozsianych po całej Islandii. Odbył także kilka zagranicznych tras koncertowych, w tym odwiedził Polskę w maju 2012 roku.

Wspierając Skúliego na Karolina Fund można uzyskać dostęp do najnowszego wydawnictwa zarówno w postaci cyfrowej, jak i fizycznej, bilet na premierowy koncert oraz specjalne oferty obejmujące pozostałe koncerty, a także dostęp do dziennika artysty. Można również zamówić sobie prywatny koncert solowy bądź z całym zespołem czy utwór specjalnie nagrany dla darczyńcy.

Skúli Mennski na Karolina Fund

Written By
More from úlfurinn
Halla Norðfjörð wraca do Polski!
Po kilku latach cierpliwego oczekiwania wreszcie będzie okazja do posłuchania debiutanckiej płyty...
Read More
0 replies on “Skúli Mennski z nowym albumem”