Svavar Knútur na koncertach w Polsce

12019982_448574212011427_4791449022968748622_nKolejne dobre wieści od Borówka Music. Tym razem mamy przyjemność zaprosić na występy  islandzkiego songwriter’a – Svavara Knútura. 

Jeśli chcecie poznać tradycyjne pieśni tej magicznej wyspy i zobaczyć świetnego komika zarazem, zajrzyjcie na jego koncert! Na Islandii muzykę Svavara dziennikarze opisują jako „pop trolli i folk fiordów”. Sprawdźcie, co się za tym kryje!

Muzyk podczas swojej trasy koncertowej po Europie odwiedzi pięć miast w Polsce.

04.02 (czwartek) – Poznań , Meskalina
05.02 (piątek) – Lwówek , MGOK
06.02 (sobota) – Brwinów, Ośrodek Kultury OK
07.02 (niedziela) – Ząbkowice Śląskie, ZOK
08.02 (poniedziałek) – Oborniki Śląskie, Salonik 4 Muz

SVAVAR KNUTUR

Artysta wykonuje autorskie utwory po angielsku i islandzku, akompaniując sobie na gitarze i ukulele. To głównie spokojne, kameralne piosenki opowiadające o bólu, nadziei i radości. Svavar nurkuje w mętne wody ludzkiej kondycji. Jeśli cenisz muzykę Nicka Drake’a, Willa Oldhama (Bonnie „Prince” Billy), Nicka Cave’a i Krisa Kristoffersona, polubisz też twórczość Svavara. Artysta ma też „drugą twarz” – jest świetnym komikiem! Svavar znany jest z grupy Hraun, z którą utworem „Astarsaga ur fjollunum” podbił międzynarodowy konkurs BBC World Service występując dla milionów widzów i słuchaczy na całym świecie. 

W dorobku Svavara są trzy solowe albumy. Płyty otrzymały entuzjastyczne recenzje w islandzkiej (ale też niemieckiej i brytyjskiej) prasie muzycznej. 

Po wcześniejszych wizytach Islandczyka w naszym kraju wiemy jedno: o nim nie warto pisać – trzeba go zobaczyć na żywo! *

 Wydarzenia na facebook’u:

Poznań, Lwówek, Brwinów, Ząbkowice Śląskie, Oborniki Śląskie

*materiały organizatora

 

More from Kasia Filipek
Olèna Simon – „Domestic Migration” (akcja crowdfundingowa)
Olèna Simon (Asonat, Olèna) podczas rozmowy w lutym (cały wywiad) zdradziła, że chciałaby jeszcze...
Read More
0 replies on “Svavar Knútur na koncertach w Polsce”