Kriki – Svefn – wesprzyjcie wydanie albumu

Do czwartku możecie jeszcze wesprzeć islandzki zespół kriki w wydaniu debiutanckiego albumu. Swoją twórczość umiejscawiają gdzieś między dream-popem a ambientem. Z pewnością to muzyka hipnotyzująca. Warto poznać grupę i jeśli możecie, dorzucić datek. Odwdzięczą się Wam przygotowanymi prezentami, no i oczywiście płytą. 

Pierwsza płyta kriki jest w zasadzie gotowa. Nosi tytuł Svefn. Grupa pracowała nad tym albumem ponad dwa lata. Teraz potrzebuje wsparcia finansowego, żeby wydać owoce swojej pracy. Wesprzyjcie projekt na karolinafund.

Kriki tworzą Katrín Helga, Sindri Bergsson i Hjalti Jón Sverrisson. Katrín jest wykształconą pianistką, studiuje też sztuki plastyczne na Icelandic Art Academy. Gra w wielu projektach – Reykjavíkurdætur i Hljómsveitt, wspiera też Sóley. W kriki śpiewa i gra na gitarze. Z kolei Sindri, choć zawodowo zajmuje się inżynierią elektryczną i informatyką, to również gra i tworzy muzykę. Syntezatory i gitary – to działka Sindriego. Ostatni z trójki muzyków grupy to Hjalti. Właśnie kończy studia z teologii. Muzyką zajmuje się, kiedy tylko ma wolny czas. Pewnie niebawem będzie musiał poświęcić jej więcej uwagi…

A jak brzmi kriki? A tak…

Muzyka islandzka – o muzyce islandzkiej po polsku!

Kriki na facebooku 

Written By
More from Bartek Wilk
Poznajcie Ultraflex
Ultraflex to niezwykły duet - tworzą go Special-K (Katrín Helga Andrésdóttir) i...
Read More
0 replies on “Kriki – Svefn – wesprzyjcie wydanie albumu”