Islandzkie obrazy w klipie Digvalley – I Can’t Tell

W maju ubiegłego roku dwutygodniową trasę koncertową w miejscowościach rozrzuconych wokół całej Islandii zagrała norweska grupa/projekt Digvalley. Jesienią 2016 pojawił się też wideoklip, do którego zdjęcia powstały w czasie tej wizyty.

Digvalley to w zasadzie jedna osoba – pochodzący z Norwegii Eirik Bøen Gravdal. Zakochany w Islandii producent muzyczny i songwriter zbierał fundusze niezbędne do sfinansowania tej wyjątkowej trasy poprzez crowdfundingowego kickstartera.

Podczas podróży przez Islandię powstały także obrazy do wideoklipu Digvalley. Czarno-białe zdjęcia zarejestrowane w Snæfellsnes towarzyszą utworowi „I Can’t Tell”. Autorem wideoklipu jest Rhys Votano.

Fragmenty zapisów islandzkich koncertów Digvalley można obejrzeć na kanale youtube artysty. Warto, bo przeplatane są pięknymi obrazami wyspy, zarejestrowanymi w czasie pobytu ekipy na Islandii. Autorem wszystkich wizualizacji jest wspomniany już wcześniej, współpracujący z Eirikiem Rhys Votano. Wideo do A Little Too Deep z zapisem z koncertu w latarni morskiej Akranesviti zawiera też zdjęcia nagrane za pomocą drona. Ich autorem jest Michał Mogiła.

Utwór I Can’t Tell został wydany w 2015 roku na epce pod tym samym tytułem. W grudniu 2016 roku Digvalley wydał nowy singiel „I Gave You Love, You Kept on Dancing”, który zapowiada nadchodzącą, pełną płytę artysty.

https://soundcloud.com/digvalley

https://www.facebook.com/pg/digvalley/

Written By
More from Bartek Wilk
Iceland Airwaves 2010 startuje już w środę!
Jest 4 nad ranem, a ty byłeś już w pięciu fantastycznych klubach,...
Read More
0 replies on “Islandzkie obrazy w klipie Digvalley – I Can’t Tell”