Svavar Knútur na jedynym koncercie w Polsce!

Jeśli chcecie poznać tradycyjne pieśni Islandii i jednocześnie zobaczyć świetnego komika, zajrzyjcie na jego koncert! Na Islandii muzykę Svavara dziennikarze opisują jako „pop trolli i folk fiordów”. Sprawdźcie, co się za tym kryje!

Poznań – Meskalina (Stary Rynek 5)
środa – 24 maja 2017 – godz. 19
Bilety: 20 zł przedsprzedaż, 25 zł w dniu koncertu

Na koncertach Svavara Knútura publiczność płacze… raz ze śmiechu, a za chwilę ze wzruszenia. To komik i songwriter jednocześnie! Artysta wykonuje autorskie utwory po angielsku i islandzku, akompaniując sobie na gitarze i ukulele. To głównie spokojne, kameralne piosenki opowiadające o bólu, nadziei i radości. Svavar nurkuje w mętne wody ludzkiej kondycji. Jeśli cenisz muzykę Nicka Drake’a, Bonnie „Prince” Billy, Nicka Cave’a i Krisa Kristoffersona, polubisz też twórczość Svavara.

Artysta ma też „drugą twarz” – jest świetnym komikiem! Svavar znany jest z grupy Hraun, z którą utworem „Ástarsaga úr fjöllunum” podbił międzynarodowy konkurs BBC World Service występując dla milionów widzów i słuchaczy na całym świecie.

W dorobku Svavara są trzy solowe albumy. Płyty otrzymały entuzjastyczne recenzje w europejskiej prasie muzycznej. Były wielkim hitem na Islandii.

Nie warto o nim więcej pisać – trzeba go zobaczyć na żywo!*

Sprawdź:
www.svavarknutur.com
www.facebook.com/SvavarKnutur

Trasę organizuje Agencja Borówka Music.

*materiały organizatora

Written By
More from úlfurinn
Nils Frahm wraz z Ólafurem Arnaldsem – Hipnoza, Katowice 19.03.2012
Długo miałam dylemat, na który koncert Ólafura Arnaldsa się wybrać. Pierwszy w...
Read More
0 replies on “Svavar Knútur na jedynym koncercie w Polsce!”