Szczegóły występu Ólafura Arnaldsa

Ólafur Arnalds

Jak wspominaliśmy wcześniej, Ólafur Arnalds odwiedzi Polskę po raz drugi w tym roku. Pora na przybliżenie szczegółów listopadowej wizyty. Z radością obserwujemy, że coraz więcej zaczyna dziać się na północy kraju. Tym razem Islandczyk urzekać będzie publiczność w Gdańsku.

Czemu akurat tam i właśnie w listopadzie? Dzięki Festiwalowi Dni Muzyki Nowej, które odbędą się po raz czwarty w styczniu 2014 roku. Pozornie daty festiwalu i koncertu Arnaldsa nie mają ze sobą nic wspólnego, jednak tradycyjnie już w listopadzie odbywa się koncert zapowiadający styczniową edycję festiwalu. Ólafur zaprezentuje kolejny raz poruszające kompozycje ze swojego trzeciego studyjnego albumu For Now I Am Winter, który ukazał się w lutym tego roku. Muzyk wsławił się na światowej scenie muzycznej, zacierając granice pomiędzy muzyką klasyczna i popową, eksplorując przy tym obszary ambientu i szeroko rozumianej elektroniki. Chociaż na albumie usłyszeć można po raz pierwszy w przypadku tego artysty bogate aranżacje symfoniczne, utwory te nic nie tracą prezentowane w kameralnym gronie. Wciąż czarują swoją głęboką melancholią, podkreśloną tym razem przez niebanalny wokal Arnóra Dana.

Podczas ostatnich Dni Muzyki Nowej w Gdańsku wystąpił m.in. Nils Frahm, utalentowany niemiecki pianista i przyjaciel Ólafura Arnaldsa. Czyżby szepnął słówko Óliemu, że w Gdańsku gra się wspaniale?

czwartek 28 listopada 2013 godz. 20:00
Klub Żak
Aleja Grunwaldzka 195/197 w Gdańsku

Bilety (sprzedaż ruszyła w poniedziałek):
30 zł na Kartę do Kultury i Kartę Dużej Rodziny (pula limitowana)
50 zł studenckie i uczniowskie
wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji i karty przy zakupie biletów (1 bilet na 1 legitymację/kartę)!
70 zł normalne


Kilka dodatkowych informacji:

Jak to będzie wyglądać? Widownia będzie mieszana, zatem możecie spodziewać się krzeseł do połowy sali. Miejsca nie są numerowane, za to jest ich ograniczona ilość. Za nimi przewidziane są miejsc stojące. Jednak w przypadku dużego zainteresowania koncertem wszystkie miejsca zostaną zamienione na stojące.
Jak zaopatrzyć się w bilet? Sprzedaż oraz rezerwacje prowadzi kasa Klubu Żak codziennie w godzinach 15:00-21:00 (w sobotę i niedzielę 16:00-20:00). Bilety normalne dostać można za pośrednictwem eventim.pl
Jak skontaktować się z kasą? Ślijcie maile – kasa@klubzak.com.pl – bądź dzwońcie: 58 344 05 73 lub 58 345 15 90 (w. 117)

Tradycyjnie już ze względu na niedużą głośność muzyki Ólafura, na koncercie obowiązuje zakaz fotografowania oraz rejestrowania.

Written By
More from úlfurinn
Sierpniowe wideoklipy
Islandzkie projekty muzyczne hojnie obdarzają nas nowymi teledyskami. Niektóre spośród nich mogliście...
Read More
Leave a comment